Markalara dilek kutusu: SiziDinliyor.com
Araçlar

Markalara dilek kutusu: SiziDinliyor.com

Markaların hesap açarak kullanıcılardan öneriler aldıkları bir sistem olan SiziDinliyor.com beta olarak yayına girmiş. Bugün aldığımız bir e-posta ile haberdar olduğumuz servis kendi tabiriyle markalar için bir "Dilek Kutusu" olmayı hedefliyor.

Aralık 2008'de Webrazzi'de yer verdiğimiz ideshot.com ile benzer bir hizmet sunan SiziDinliyor.com dünyada ise Get Satisfaction modelini örnek alıyor.

Kullanıcıların daha doğrusu müşterilerin markalara öneri verip, soru sorup, hata bildirmelerine imkân tanıyan servis, şirket yetkilileri için bir yönetim paneli sunarken, markaların/şirketlerin web sitelerine eklenebilen küçük bir araçla kullanıcıların site üzerinden bildirim yapmalarını da sağlıyor.

sizidinliyor_ana

Markalar için farklı üyelik seçenekleri sunan SiziDinliyor.com, ücretsiz paketinin yanında, profesyonel ve kurumsal paketleri de aylık ücretle satıyor. Profesyonel paketlerde gelişmiş raporlama, konu yönetim araçları, anket ve duyuru sistemleri aktif hale gelirken, kurumsal paketlerde bunlara ek olarak API, özel alan adı, yazılım desteği gibi daha üst düzey seçenekler sunuluyor. Profesyonel paket üyeliği aylık $29 olarak belirlenmiş. - Neden "dolar ($)" olduğu konusunda hiçbir fikrim yok!

Webrazzi okuyucuları arasından SiziDinliyor.com'u kullanıcı olarak, yani markalara öneri sunmak için, kullanmak isteyenler varsa zaten ücretsiz olarak açık betadaki servise üye olup deneyebilirler.

Ancak eğer bir markanız ya da şirketiniz varsa ve servisi "Profesyonel Paket" ile denemek isterseniz elimizde 25 adet 6 aylık profesyonel üyelik sağlayan davetiyemiz bulunuyor. Üye olup markanızı yarattıktan sonra Webrazzi'ye özel sunulan linkten paket yükselmeyi gerçekleştirebilirsiniz. Sadece 25 adet sunulmuş olan 6 aylık profesyonel üyelik davetiyesi ilk gelen alır mantığında olacaktır.

Davetiye linki: http://www.sizidinliyor.com/kampanya_WEBRAZZI.sd

Bunun yanında Webrazzi için öneri, soru ve hata bildirimleriniz olursa bize özel yaratılmış olan SiziDinliyor.com sayfasına buradan ulaşabilir ve mesajlarınızı gönderebilirsiniz.

Yorumlar (12)
 1. Önder Eren Önder Eren

  İlk izlenimim oldukça olumlu. Umarım başarılı olurlar.

  TakasMerkezi.com olarak açtığımız sizidinliyor.com hesabımızı da paylaşayım : http://takasmerkezicom.sizidinliyor.com/

   1. Önder Eren Önder Eren

    Bende de 2 gündür site bir açılıyor bir açılmıyor. Sanırım dns problemleri var. @Bülent Sakarya dinlemek için her zaman [email protected] 'a da beklerim :)

 2. Burak Munevver Burak Munevver

  web sitesi olan her firma zaten boyle bir anlayis icinde olmalidir. kullanici eger firma hakkinda bir geri bildirimde bulunmak istiyorsa zaten acar telefonu yada yazar mailini. sikayetvar.com un musbet dusuncede olan versiyonu desek zaten tutmaz, raporlama isini de excelden anlayan birisi cok rahatlikla farkli bakis acilarina dokebilir. ve ustelik uyelik de parali, yahu once bir tanit, sevdir, hani copcatan siteleri gibi, sonra paraliya gecersin. cin olmadan adam carpmak isteniyor, uygulamanin ben basarili olacagini umit etmiyorum, ama emek vermisse, en azindan emeginin hakkini cikarsin isterim.

 3. Memet Baygün Memet Baygün

  İlgi gösteren, fikir paylaşan herkese teşekkürler.

  Burak Bey,

  Servis aslında tam da dediğiniz yerde önem kazanıyor. Telefon veya mail ile gelen geri bildirimlere diğer kullanıcılar yorum yapamıyor oy veremiyor yada önceki geri bildirimlerin dikkate alınıp alınmadığını takip edemiyor. Bu özelliklerin geri bildirimlere değer kattığına ve iyi bir eleme sistemi olduğunu düşünüyoruz.

  Ücret konusunda ise yanlış bir anlama olmasın servisimiz her iki taraf için de ücretsiz. Ama marka sahibi ben reklam istemem, ayda 1000+ ziyaretçi gönderirim yada raporlama da lazım derse o zaman üst paketler devreye giriyor. Neden başta bunları deklare ettik? Eh oda bizim iş planımız :)

  Tekrar teşekkürler

  1. Hasan Fırtına Hasan Fırtına

   Burak Beye katılmıyorum.Bence firmalar şikayet vardaki sahiplenmeyi burada da gerçekleştirebilirlerse başarılı olur.

   Büyük şirketlerin web sitelerinde iletişim linki var fakat kendimden biliyorum maillerin dikkate alındığını düşünmüyorum istisnalar hariç.

   O yüzden orada kullanıcıların fikirlerini duymak isteyen firmaların başarılı olacağını düşünüyorum.

   Para olayına gelirsek.Gittigidiyor da ilk başladığı gün ürün listelemeye bile para alıyordu.Kendini çöpçatan siteleri gibi sevdirmedi bu durumu gittigidiyor ortaklarından Burak Bey şöyle demişti bizim insanımıza ilk başta ücretsiz verip sonra ücretli hizmet vermek zor gibisinden birşey demişti yani bence eğer işler planlıysa sorun yok :)

 4. Ertuğrul Ertuğrul

  bir Get Satisfaction klonu olmuş sanki. Get Satisfaction zaten yeni yeni popüler olmaya başlamıştı. Erken davranılmış.

 5. Engin Çağlar Engin Çağlar

  Fikir cok güzel, hep firmalar sikayet yapılacagına, önerilerle yapıcı fikirler ortaya cıakrılabilir.Sikayetvar.com gibi sitelere alternatif pozitif yaklasımlar olusturulmus bir site..Hoş olmuş

 6. Savas Ates Savas Ates

  * Servis beta ama hala dns guncellemeleri bile tamamlanmamis beta.

  * Bazi resim ve ikonlar goruntulenmiyor.

  * Turkce ve ingilizce karisik kullanilmis en basiti. /login adresi var ama buna karsin cogu /yenifirma gibi turkce.

  * E-Mail yerine e-posta ifadesini kullanilabilirler.

  * Sanirim uye girisleri icin rpxnow.com sitesinin ucretsiz olan paketini kullaniyorlar.

  Su an itibari sayfasi dahi acilmayan sitenin neden tanitiminda acele edildi acaba?

 7. Umut Akyol Umut Akyol

  Kullanım oranının servisin başarısını belirleyeceği yararlı fikirlerden birisi. Umarım ki başarılı bir web sitesi olur, çünkü webden uzak firmaların weble tanışmasına vesile olabileceği için başarısnın weble ilgili iş yapan bizlerin de yararına olacağı bir web sitesi. Wiki makalesi: www.sitelerhakkinda.com/sizidinliyor.com Bu arada adres ve iletişim bilgileri sitenizde bulamadım, site turunuzda "müştelerinizin" şeklinde bir dilbilgisi hatasını farkettim, son olarak vweirlen hizmeti "müşteri hizmetleri yönetimi, müşteri hizmetleri danışmanlığı" vs. gibi tanımlamayı uygun gördüm. Burada öneri getirebilirsiniz.

 8. ilginç ama neden bunu kendi bünyelerindeki internet siteleri aracılığıyla yapmıyorlar ki?

  1. Sorunuzun cevabı "neden firmalar kendi ofislerinin önüne stand açmıyorda alışveriş merkezlerine açıyorlar" ile aynı ve çok merkeziyetçi bir yakalaşım sorusu olarak algılıyorum, insanlar (talep) nerede markalar orada, ha tabiki şu soru akla gelebilir "sizidinliyor.com, markaları çekecek kadar kullanıcı yoğunluğuna sahip mi, ya da bu yoğunluğa sahip olacak mı?" e bu sorunun cevabını da uygulamanın "iş geliştirme" sorumluları vermelidir, sadece uygulama yazıp internetin kucağına bırakmanın çok başarılı bir survival modeli olmadığını artık herkes biliyor olmalı...