Blogculara Özel Reklam Ağı: BloggerV.com
Blog

Blogculara Özel Reklam Ağı: BloggerV.com

bloggerv-logo-bBlog sahiplerinin özellikle de bu işi profesyonel olarak yapan kişilerin en önemli problemi kuşkusuz bloglarına gelir yaratmak. Ülkemizde Google başta olmak üzere, ReklamStore, Goinger gibi çeşitli reklam ağları olsa da, tamamen bloglara özel bir servis bulunmuyordu.

Avrupa'nın 4 büyük affiliate marketing firmasından olan ve Türkiye'de de ofisi bulunan Teleint.net bu konuda bir adım atarak Türkiye'nin şu anda bizim bildiğimiz pazardaki tek blog reklam ağını devreye aldı. (Bir zamanlar Eray Endeş'in Bloglama.com ile başlattığı bir blog reklam ağı vardı ancak bildiğim kadarıyla şu anda aktif olarak çalışmalarını sürdürmüyor.)

BloggerV adı verilen servis reklamverenlerle, yayıncıları yani blogcuları biraraya getiriyor. Bloglar ilgilendikleri ve kendilerine reklam vermelerinin değerli olacağını düşündükleri markaları profillerine ekleyebiliyorlar ve reklamverenler de kendilerine ve markalarına uygun konularda içerik üreten bloglara ulaşabiliyorlar.

Servisin sağladığı bir özellik de blogcuların konuları ile ilgili diğer blogları takip edebiliyor olması. Bu sayede bloglardaki yazılar ilgili olan kişilere BloggerV üzerinden ulaştırılabiliyor.

bloggerv-ana1

BloggerV bir Teleint projesi olmasına rağmen reklam satışlarını sektörün öncü dijital reklam ajanslarından Netbook Media yapıyor olacakmış. Yani, sistem üzerindeki bloglar için reklamveren ilişkileri Netbook Media tarafından sağlanacakmış. Bir ek bilgi olarak şunu da ekleyelim, servisin reklam sunucu altyapısı ise AdvertPro üzerine kurulmuş.

Şu anda sadece davetiye ile üye olunabilen servisin yetkilileri Webrazzi'ye, dolayısıyla yeni çocuğumuz Blograzzi'ye, özel 100 kişilik kontenjan açtılar.

GÜNCELLEME: Davetiyeler çok hızlı tükendiği için firma Webrazzi için 100 davetiye hakkı daha açtı.

İlk gelen alır mantığında çalışacak olan davetiye sistemi ile Blograzzi'nin açılışı şerefine ilk okuyucularımızdan 100 blog sahibi BloggerV'de hesabını açabilecek.

BloggerV'ye kayıt yaptırmak için bu linki kullanabilirsiniz: http://www.BloggerV.com/Webrazzi

Servis ile ilgili görüşlerinizi yorumlarda paylaşırsanız herkes için faydası olacaktır. Bu sebeple lütfen BloggerV'yi deneyen okuyucularımız düşüncelerini bizlere göndersinler.

Yorumlar (23)
 1. Mustafa Tan Mustafa Tan

  Davetiye için teşekkürler. Kayıt oldum ama blog ekleyemiyorum. İşlem esnasında hata oluştu diyor her seferinde. Sanırım genel bir sorun var. Çünkü Webrazzi'den sonra da hiç bir blog eklenmemiş gözüküyor.

  1. Kampanyaciyiz Kampanyaciyiz

   kayıt sorunu ile bende karşılatım cözümü ise blogunuzun dogum tarihini elle yazarak değilde panelden yazmanız ben o şekilde yapınca eklendi sitem

 2. ömer Uzun ömer Uzun

  Blog ekledim, giriş paneli karşıma çıktı giriş yaptım. Bloglarım listesi boştu. Google Chrome'dan denedim bu blog eklenmiş diyor. Eklememiz gereken kod falan var mı?

 3. Davetiye için teşekkürler.Kayıt oldum, bakalım yararlı olacak mı?

 4. Tesekkurler,Blogumu Ekledim

 5. Dolmuş... Davetiye istedik bekliyoruz...

 6. Murat Sönmez Murat Sönmez

  Bloxxo'nun daha hızlı çalışanı ve daha sade tasarımlısı. Onun dışında pek bir artısını göremedim. "

  BloggerV.com bloglar ve reklamverenler için online reklam hizmeti sunan bir sistemdir. " denmiş ama bunu kesinlikle hissetmiyorsunuz. Bir blog portalı gördüğüm kadarıyla.

 7. Bloggerv Bloggerv

  Murat Sözmez merhaba, BloggerV'nin sadece bir Blog AD NETWORK olmasına gönlümüz razı olmadı. Bu yüzden biraz da farklı olarak özellikle blog dünyasında kaliteli içerik, özgün konsept gibi konularda da konuşmasını istedik sitenin. Bunun dışında Bir AD paltformun herşeyine sahip zaten. Önümüzdeki günlerde bahsi geçen konulardaki çalışmaları da görmeye başlarsınız. Bu arada Ömer Uzun. maalesef bloğuna ulaşamıyoruz http://blog.qmerdesign.net) Belki bizim girdiğimiz sırada bir sorun oldu. Yeniden deneyeceğiz.İlginiz için teşekkürler.

  1. İnşallah güzel bir reklam servisi olur..tik başina 0000001 vermez umarim :)

 8. Bloggerv Bloggerv

  Yoğun talepten dolayı 100 kişilik davetiye daha eklendi. İlgilenen arkadaşlara duyurulur: http://www.BloggerV.com/Webrazzi

 9. Kültür Man Kültür Man

  kontenjan güzel, tşk ederiz. Ancak site kafayı yedirtti bana. uzun şifreleri kesiyor, şifre karakter sayısı uyarısı yapmıyor, post back ler zaten acayip yavaş. bu zamanda böyle eski teknoloji.

  site olmamış ama reklamlar olur inşallah.

 10. Teşekkürler, kayıtta hiçbir problem yaşamadım :)

  Hayırlı olsun .

 11. Teşekkürler ekledik bakalım umarım bir faydası dokunur.

 12. Nellyblog Nellyblog

  tesekkur ederim yeni haberim oldu,ekledim sitemi

 13. Seo Teknikleri Seo Teknikleri

  Bu tür bir servie ihtiyaç vardı umarım türk blog camiasina faydası dokunur, başarılar.

 14. Godlike Godlike

  herkese hayırlı olsn

 15. Patavatsız Kös Patavatsız Kös

  Güzel bir servise benziyor. Ekledim blogumu, onay bekliyorum.

 16. Riodejaneiro Riodejaneiro

  blogcular için yararlı bir kaynak

 17. Erhan Yakut Erhan Yakut

  Öncelikle böyle bir site açıldığı için minnettar olduğumu söylemeliyim. Gerçekten de ihtiyaç vardı. Ama bununla birlikte diğer blogların üye olmak için sitelerinde BloggerV bağlantısı koyma koşulunun oldukça itici bir durum olduğunu belirtmeliyim.

  Başarılar dilerim yayın hayatınızda.

 18. Kahramanlarsinemada Kahramanlarsinemada

  Bence ilerleyen dönemde yeni modüller sisteme eklenecektir. Sayfaya üye oldum.

 19. Diyarbakir Diyarbakir

  Teşekkür ederim bilgiler için. katılmakta fayda var.

 20. Aytaç Zeren Aytaç Zeren

  Blog'umu ekledim yalnız bir eleştirim olacak. Site'nin amacı güzel fakat kullanıcı arayüzü bakımından bazı eksikler olduğunu gördüm.

  Mesela bir arkadaşımızın belirttiği gibi şifreniz bi kısmından kesiliyor ve şifremi unuttum linkiyle bunun farkına varabiliyorsunuz. Blog ekledikten sonra sitemizdeki hakim renkleri sormuşlar. Eğer firebug kullanmasam bu renklerin ne olduğunu bilemezdim. Son ekranda ise kodumu firebug marifetiyle kendim kodlar arasında süzülerek bulabildim. Esas kara mizah bundan sonra yaşandı. Bu kadar uğraştıktan sonra gönder dedim ama .NET server hatası verdi. Kontrol ettim blogum eklenmiş. Ötesiyle fazla uğraşmadım. Kodu ekledim kenara çekildim. Yani bu kadar uğraştım ama geleckte buna değecekmi görücez...

 21. Mustafa Mustafa

  Üye oldum blog sitemi ekledim, hoşuma giden özelliği analytics verilerini topluyorlar ve buna göre reklam veriyorlar. Bu özellikle unique bir özellik olduğundan fark yaratmışlar. Fakat reklam boyutlarındaki seçenekler çok az, örneğin 468 px ve 250px seçenekleri yok. Reklam boyutları en azından adsense'de ki seçenekler kadar çok olmalı diye düşünüyorum. Sitemin görüntüsünü bozmayacak büyüklükte bir reklam bulamadığımdan reklam yayınlayamıyorum. Top10 servisi gibi özelliklerde hoş . Sitenin genel tasarımı fena değil ama kullanışlılık biraz az.. Daha erişilebilir bir yapı olursa çok daha iyi olacağını düşünüyorum. Başarılar..