LabX Kurucusu Fuat Sami İle Görüştük – Bölüm 1
Arama
Webrazzi TV

LabX Kurucusu Fuat Sami İle Görüştük – Bölüm 1

LabX‘in kurucusu Fuat Sami ile internet yatırımcılığı ve yürüttüğü yatırımcılık anlayışı konusunda kefiyli bir sohbet yaptık.

Yorumları GösterYorumlar Gizle (3)
  1. Kenan Alpogan dedi ki:

    Bir fikir nasıl sunulur peki? Yani gidip de ”merhaba” der gibi direkt anlatmak biraz mantıksız geliyor bana. Bir fikir nasıl projeye dönebilir, nasıl fizibilite edilebilir ve maliyet analizi nasıl yapılabilir? işte önemli nokta buradadır. Ayrıca hakkında olumlu karar çıkan fikirlerin özellikleri nedir? Girişimcinin ampülün icat edilmesi tarzında dahiane ve ilk bir fikir üretmesi beklenmektedir.Nedir yani?

  2. konuşmada da bahsedildiği gibi girişimcilikte yatırımcı=maddi kaynak bulmak her zaman çok faydalı değil. hatta bazen maddi kaynak bulunması “amaca ulaşmışlık hissi” verdiği için projenin erken sonlanmasına veya “hedefe ulaşmışlıktan” dolayı motivasyonun düşmesine sebep olabilir. bu sebeple girişimcilikte en önemli faktör olan çalışma azmi ve motivasyon her zaman korunmalıdır. yatırım yapıldığı zaman da (ben ce) bi anda milyon dolar seviyesinde değil 10 bin’er 10 bin’er gibi küçük paketler halinde yatırım yapılmalıdır. girişimci rehavete düşerse zaten girişim çöpe atılmış demektir.

Bir Yorum Yazın