İyinet Satıştaymış Ama Biz Yazmamışız...!

İyinet Satıştaymış Ama Biz Yazmamışız...!

iyinet_logoBir dönemlerin popüler "top list" sitelerinden olan ve forumları da özellikle webmaster'lar tarafından yoğun olarak kullanılan İyinet bir süredir satıştaymış.

Webrazzi'ye gelen bir e-posta ile hem bu durumdan haberdar olduk hem de bu kadar zamandır İyinet ile ilgili neden haber yapmadığımız ile ilgili eleştirel bir laf yedik.

Bugüne kadar bir kere olsun herhangi bir gelişme haberini almadığımız İyinet'in satışa çıkmasının ardından bize e-posta gönderilerek "samimiyetimizin" sorgulanmasını şaşkınlıkla karşılıyorum ve yorumu size bırakıyorum.

Bunun Webrazzi'de genellikle yüz yüze kaldığımız benzer durumlardan ve aldığımız benzer e-postalardan sadece birisi olduğunu da özellikle vurgulamak isterim.

Gönderen kişi gerçek ismiyle göndermiş e-postayı ama adını paylaşmamız doğru olmaz. Kendisi İyinet'in sahibi midir bilemiyorum o yüzden tek taraflı düşünmek istemiyorum ama yazılanlardan da bunu anlıyorum.

Merhaba,

9 yıldır aktif olarak webmasterlara yönelik yayın yapan ve bir "marka" haline gelmiş Iyinet son 1 aydır satışta. Sürekli yurt dışındaki haberleri ve Türkiye'deki belli başlı büyük sermayeli kuruluşların yaptığı yeni girişimleri ve yatırımları gündeme getirmek yerine, bugün bu işlerle uğraşan herkesin yıllar içinde mutlaka defalarca yolu düştüğü Iyinet gibi bir "marka" hakkında herhangi bir haber girmemeniz, bilgi vermemeniz sizin hakkında olan samimiyet inancımı şahsen zorluyor.

Teşekkür.

Detaylara girmeden hemen bir cevap vereyim. Biz Webrazzi'de sadece global girişimleri ve Türkiye'deki belli başlı büyük sermayeli kuruluşların girişimlerini mi yazıyoruz? Kesinlikle hayır...! Bence bize böyle bir damga vurmadan önce Webrazzi arşivlerini biraz taramak gerekiyor.

Şimdi gelelim bu mesajın özüne. Sizce bu e-posta hangi anlama geliyor?

A. Bizi yeterince desteklemediğiniz için siteyi satışa çıkartmak zorunda kaldık. B. Siteyi satmak istiyoruz, bir haber yapın da alıcı çıksın.

Bu arada yeri gelmişken ek bir bilgi ve de haber vereyim. Sanıyorum bu bilgi hem İyinet'in satış sürecinde sahibine hem de okuyucularımıza fikir verecektir.

Zirve100 Bir Süre Önce Satıldı

İyinet ile benzer bir alanda konumlanmış olan Zirve100 bir süre önce satıldı ve duyduğum rakam $30.000 civarı. Aynı kaynaklardan İyinet'in de $30.000 civarı bir teklifi zamanında aldığını ama satışın gerçekleşmediğini öğrendim. Hatta Zirve100'ü satın alan firma öncesinde İyinet'e de teklif vermiş ve rakam $30.000 civarındaymış.

Bu teklif verilip geri çevrildikten bir süre sonra GittiGidiyor üzerinden İyinet satışa çıkartılmış ve 39.000 TL istenmiş ancak satış sonuçlanmamış.

Çok kesin bilgi olmamasına karşılık görünen o ki, bir süre önce verilen teklif kabul edilmemiş sonra bu rakama da satılmak istenilmesine rağmen başarılamamış. Yani, kriz öncesi yakalan fırsat, kriz esnasında tekrarlanamamış.

İyinet Doğru Bir Satın Alma Olur!

Benim önerim, eğer ilgilenen varsa bence İyinet'i satın alsın. Neden? Çünkü, servisin iyinet.com dışında iyi.net şeklinde bir alan adı daha var. Servis iyileştirilip kaliteli bir istatistik hizmeti verilebilir. İstatisik servisi geliştirildikten sonra çeşitli verilerin paylaşıldığı bir bilgi yapısı kurulabilir. Aslında çok fazla düşünmeye gerek de yok, ortada bir örnek uygulama ve başarı hikayesi bulunuyor, StatCounter.

İyinet ile ilgili söyleyebileceklerim bu kadar. Şimdi soruyu tekrar sorayım. Sizce yukarıdaki e-posta bize ne demek istiyor? Gerçi zaten bu haberi yaparak her iki madde için de yardımcı olduk sanırım...

A. Bizi yeterince desteklemediğiniz için siteyi satışa çıkartmak zorunda kaldık. B. Siteyi satmak istiyoruz, bir haber yapın da alıcı çıksın.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.