iphone-3gs-8gbiPhone 3G şu anda 8GB olarak satışa sunulurken, iPhone 3GS ise 16GB ve 32G'lık kapasitelerle satılıyor. Yeni model için 8GB'lık versiyon üretmeyeceğini açıklayan Apple'ın, şu sıralar iPhone 3GS 8GB'ı piyasaya sürüp sürmeyeceği konuşuluyor.

Bir süre önce üreticilerden sızan bilgiler iPhone 3GS'in varolan 16 ve 32GB'lık versiyonlarına ek olarak 8GB'lık bir versiyon ile de satışa sunulacağı yönündeydi. Hatta fiyat olarak da iPhone 3G 8GB ile aynı bedel olan 99 dolardan bahsediliyordu. Ancak üreticilerden ele geçirilen son detaylara göre iPhone 3GS 8GB dedikodusunun bir hatadan kaynaklanıp kaynaklanmadığı tartışılıyor.

Henüz resmi bir açıklaması olmayan Apple'in, satışları arttırmak ve skalayı genişletmek amacıyla bu girişimi yapması mümkün görünüyor. Zira Nokia'nın da giderek ciddi atılımlar yaptığı piyasada daha uygun bir fiyatla sahip olunacak düşük kapasiteli bir iPhone, kullanıcı tarafında şüphesiz memnun edici olacaktır. Bu yenilik 28 Ağustos'ta ülkemize bir ikram tadında ulaşırsa, bizim için de gerçekten güzel olur.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.