Gmail Artık

Birden fazla e-posta adresi kullanan ve bunların hepsini Gmail hesabı üzerine kuran kullanıcılar bilecektir. Gmail hesabınızdan farklı bir alan adına sahip e-posta adresinizi kullanarak gönderim yaparsanız alıcı tarafında "from [email protected] on behalf of [email protected]" şeklinde bir mesaj görüntülenir. Yani, karşı taraf sizin hem diğer e-posta adresinizi görmüş olur hem de öncelikli e-posta adresiniz ile ilgili olarak kafalar karışabilir.

Konuyu daha iyi anlatabilmek için kendimden örnek vermem gerekirse kişisel @gmail.com adresime eğer [email protected] adresimizi eklediysem, [email protected]'a gelen e-postalara cevap verirken giden mesajda benim @gmail.com adresim de "on behalf of" olarak görüntülenirdi.

Hem çok kurumsal bulmadığım hem de gizlilik anlamında hoşlanmadığım bir durumdu, ama bugüne kadar...

Gmail sonunda farklı e-posta sunucularından gönderim yaparken "on behalf of" yazma alışkanlığından vazgeçti. Verimlilik anlamında artık birden fazla ekran kullanmak yerine, Gmail'in özelliklerini olması gerektiği gibi kullanarak birçok kişinin kendi adına değer yaratacağını düşünüyorum.

Benzer durumda olan okuyucularımız olduğunu dönem dönem aldığımız e-posta'larda "on behalf of" mesajları gördüğüm için biliyorum. Bu haberi alınca onların da benim kadar mutlu olacağını tahmin ediyorum.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.