Turkcell Teknoloji'den Lokasyon Bazlı Mikro Blog: Panomi

Turkcell Teknoloji'den Lokasyon Bazlı Mikro Blog: Panomi

Turkcell Teknoloji tarafından geliştirilen ve önümüzdeki haftalarda yayına gireceğini öğrendiğim lokasyon tabanlı mikro blog uygulaması Panomi şu anda Turkcell 3G'de ilk defa görücüye çıktı.

İlk ekran görüntüsünü 3G partisindeki konuklardan sonra ilk kez Webrazzi okuyucularının göreceği Panomi'nin şu anda temel özellikleri barındırdığını öğrendim.

MMS, SMS ve Wi-Fi ile içerik gönderilebilen Panomi, Turkcell'in baz istasyonlarına bağlı lokasyon bilgisini kullanıyor. İnternet üzerinden gönderilen içeriklerde ise IP tabanlı bir lokasyon bilgisi kullanan servis, Turkcell girişimleri göz önüne alındığında farklı bir pozisyonda konumlanmış olarak gözüküyor.

panomi-1

Görüştüğüm Turkcell Teknoloji yetkilileri konuyla ilgili şu an için fazla bilgi veremiyor ancak öğrendiğim kadarıyla ürünün konumlandırmasının yanında şirket içindeki üretimi de inovatif bir çalışma grubu tarafından gerçekleştiriliyormuş.

Anlık olarak gördüğüm ve paylaşmak istediğim Panomi ile ilgili önümüzdeki günlerde detayları öğrendikçe farklı haberler yapıyor olacağız. Ayrıca Turkcell çatısı altında piyasaya sürülecek böylesine yeni nesil bir ürün için sektör adına yapabileceğim de oldukça fazla yorum var. Ancak bunların hepsini gelecek yazılara bırakalım.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.