Konut Kredisi Hakkında Herşey: DoktorMortgage.com

Konut Kredisi Hakkında Herşey: DoktorMortgage.com

DoktorMortgage.com, konut kredisi hakkında bilgi edinme, ürünleri tanıma, faiz ve komisyon oranları karşılaştırma ve konut kredisi başvurusu yapma amacıyla kurulmuş bir online mortage sitesi. Ülkemizde Mortgage'in henüz yeterli seviyeye gelememiş olmasına rağmen elde ettiği rakamlar ise oldukça tatmin edici.

Konuyla ilgili görüştüğümüz Doktor Mortgage'in kurucusu Mustafa Su'nun verdiği rakamlar ise bir hayli ilginç. Site faaliyete 31 Ocak 2009 tarihinde geçmiş ve bu kısa zaman diliminde 95.017 Tekil ziyaretçiden 1683'ü konut kredisi olmak üzere toplam 2250 kredi başvuru almayı başarmış.

Türkiye'de her ay ortalama 20.000 Konut kredisi kullandırıldığını düşünürsek bunun henüz bir başlangıç olduğunu söyleyebiliriz. Türkiye'de toplam konut kredisi stoğu 39 milyar TL. Önümüzdeki 5 yılda konut kredisi stoğu 150 milyar TL seviyelerine çıkacak. 5 yıl içerisinde Mortgage tarafında yaşanacak bu büyük patlama ile Mortgage kredilerinin GSMH içindeki payı %3-4 lerden % 15 lere gelecek.

Sitede en çok ilgiyi çeken bölüm Banka Karşılaştırma Modülü. Bu bölümde, son derece basit bir şekilde tüm bankaların konut kredilerini detaylı inceleyebiliyoruz. Bu sistemin bize yararı, her bankanın sitesini ayrı ayrı dolaşma zorunluluğundan kurtulmamızı ve zamandan tasarruf etmemizi sağlaması.

kredi1

Kredi Hesaplama bölümünde ise çok basit bir hesap makinesi yardımı ile ne kadar kredi almayı düşündüğümüzü ve taksit sayısını girerek her ay ne kadar ödeme yapmamız gerektiğini gösteren bir ekran ile karşılaşıyoruz.

Bunun dışında, Teklif Topla bölümünde dilersek telefon numaramızı ve bazı bilgilerimizi bırakıyor bankaların bizi aramasını ve teklif yapmasını sağlayabiliyoruz.

Doktor Mortgage'nin en büyük avantajı konut kredisine odaklanması. Bu sayede başvuru/ziyaretçi oranı ve kullandırılan konut kredisi oranı sektör ortalamasının 3,7 katı düzeyinde.

Yakın gelecekteki planlarını sorduğumuz Mustafa Su: "1 Eylül  2009 itibari ile Doktor Mortgage olarak sadece internette değil aynı zamanda sahada olma kararı almış durumdayız. Saha ekiplerimiz ile sadece intenette değil müşterinin olduğu her noktada hizmet vermeye başlayacağız. Doktor Mortgage uzmanlığı ile eğitim almış mobil ekiplerimiz müşterilerimize "Anahtar Teslim Mortgage" hizmeti sunacaklar. 6 ay gibi kısa bir sürede Mortgage alanında en büyük portallardan biri olmayı başaran Doktor Mortgage Türkiye'de finansal sistemin en büyük eksikliklerinden biri olan aracılık hizmetlerini yaygınlaştırarak büyümeye devam edecek." şeklinde konuştu.

Sonuç olarak, Doktor Mortgage ilgili makalelerin bulunabileceği, kredi faiz oranları gibi konularda kapsamlı bilgi edinilebilecek, bankaları karşılaştırıp kredilerinin hesaplanabileceği, kredilere online başvuru yapılabilecek yararlı bir internet sitesi diyebiliriz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.