Adobe InDesign CS4 ile Fotoğraf Altı Yazılarını Otomatik Yerleştirmek
Webrazzi TV

Adobe InDesign CS4 ile Fotoğraf Altı Yazılarını Otomatik Yerleştirmek

https://vimeo.com/video/5518940

Fotoğrafçı ve tasarımcıların birlikte çalıştığı iş akışlarında fotoğrafçıların fotoğrafa girdikleri Metadata verilerinin InDesign'a hızlıca ve otomatik olarak nasıl yerleştirileceğini görebilirsiniz. Ayrıca bir fotoğrafa Metadata bilgisinin Adobe Bridge ile nasıl girildiğini de öğrenebilirsiniz.

Barış Özcan ve Halid Özgür'ün anlatımıyla. Videodakiler: - Metadata Mantığı (Çizimli Anlatım) - Bridge CS4 ile Metadata'ya veri girmek - InDesign CS4 Script paneli - LabelScript (InDesign CS4 'te bir çok fotoğrafa tek tık ile Fotoğraf altı yazılarını otomatik eklemek)

Yorumlar (5)
 1. hoş anlatım :)

 2. Fatih Kızılkaya Fatih Kızılkaya

  muhteşem.....

  lütfen dahalarınıda bekliyoruz

 3. Fatih Kızılkaya Fatih Kızılkaya

  InDesign CS4 de freehandde ve corelde olduğu gibi çervenin istemiş olduğum kenarını istediğim ovalliğe nasıl kavuşturabilirim iki kenarı oval yapıp iki kenarında sivri kalmasını istiyorum mesela bu konuda lütfen bana yardım edin yoksa InDesign bu detayı atlamışmı???

 4. Koç Blog Koç Blog

  Ah ulan ah... Keşke Adobe Macromedia'yı satın almasaydı. Freehand'de ne güzel dergiler kataloglar yapıyorduk. 2004'ten beri freehand geliştirilmediği için halaa o haline tahammül ediyoruz. Ama onun pratikliğinde ve kolaylığında hala bir program yok. Corel tam bir kalas, illustrator ise tam pro ama seri değil. Adam akıllı font önizlemesi bile yok. Oysa tasarımda en önemli unsurlardandır font önizleme.

 5. Fatih Kızılkaya Fatih Kızılkaya

  adobenin ürünleri gayet hoş ve güzel, ama bi gerçek varki freehand hala gözümde tütüyor ilk gözağrım desem yeri var, ama indesing de iyiden iyiye alıştım gayet profesyonelce dergiler hazırlayabiliyorum ama illstratore biraz kafa yormak gerekiyor en azından CS5'de neler olacak onu halen keşfetmedim, Halit hocam daha fazla video desteği istiyorum.

  hatta halit hocam niğdede bizlere minibir kurs vermesi içinbekliyorum...

  saygılarımla

  fatih kızılkaya

Webrazzi Kariyer
Bütün Pozisyonlar
Webrazzi Etkinlikleri