İzlesene.com Müzik Satışına Başladı!

İzlesene.com Müzik Satışına Başladı!

izlesene1Nokta, web girişimlerine iş modeli kazandırmak adına çalışmalarını sürdürürken daha önce FotoKritik.com'da uyguladığı gibi bir "market" bölümünü İzlesene.com'da da yayına aldı. Konuyla ilgili Nokta tarafından aldığım bilgi henüz servisin çok genel özellikler ile deneme sürüşü yaptığı yönünde, ancak sitenin ana sayfasına da entegre olduğunu gördüğümüz market.izlesene.com ile müzik satışının başladığını söyleyebiliriz.

Şarkıların 30 saniyelik kısmının dinlenebildiği ve şarkı başına 0.95 TL ücretlendirmenin uygulandığı market.izlesene.com'da yurtdışına satış yapılmıyor ve şarkılar WMA formatında sunuluyor. Şu an için yazımın başında da belirttiğim gibi ana özelliklerle tek şarkı satışı yapılabiliyor. Bir süre sonra sepet özelliği devreye girecekmiş.

izlesenecom-ucretsiz-video-paylasim-sitesi_1246881359345

Şimdilik sadece kredi kartı ile satın almaya izin verilen sistemde, ilerleyen dönemlerde mobil ödeme seçeneğinin entegre edileceğini tahmin ediyordum, Nokta yetkilileri de bu konuda planlarının olduğunu belirttiler.

izlesenecom-ergin-kizilay-kadifeden-kesesi_1246881274995

Reklam dışı gelir kanalları yaratmak adına önemli ve başarılı bulduğum iş modellerinin İzlesene.com için uygulanma tarzını da doğru buluyorum. Aynı şekilde, ileride İzlesene.com için Vimeo'nun uyguladığı türden white label video oynatıcı ya da yüksek video alanı seçenekleri sunan premium üyelik seçenekleri de değerli olabilir.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.