İzlesene.com Müzik Satışına Başladı!
E-Ticaret

İzlesene.com Müzik Satışına Başladı!

izlesene1Nokta, web girişimlerine iş modeli kazandırmak adına çalışmalarını sürdürürken daha önce FotoKritik.com'da uyguladığı gibi bir "market" bölümünü İzlesene.com'da da yayına aldı. Konuyla ilgili Nokta tarafından aldığım bilgi henüz servisin çok genel özellikler ile deneme sürüşü yaptığı yönünde, ancak sitenin ana sayfasına da entegre olduğunu gördüğümüz market.izlesene.com ile müzik satışının başladığını söyleyebiliriz.

Şarkıların 30 saniyelik kısmının dinlenebildiği ve şarkı başına 0.95 TL ücretlendirmenin uygulandığı market.izlesene.com'da yurtdışına satış yapılmıyor ve şarkılar WMA formatında sunuluyor. Şu an için yazımın başında da belirttiğim gibi ana özelliklerle tek şarkı satışı yapılabiliyor. Bir süre sonra sepet özelliği devreye girecekmiş.

izlesenecom-ucretsiz-video-paylasim-sitesi_1246881359345

Şimdilik sadece kredi kartı ile satın almaya izin verilen sistemde, ilerleyen dönemlerde mobil ödeme seçeneğinin entegre edileceğini tahmin ediyordum, Nokta yetkilileri de bu konuda planlarının olduğunu belirttiler.

izlesenecom-ergin-kizilay-kadifeden-kesesi_1246881274995

Reklam dışı gelir kanalları yaratmak adına önemli ve başarılı bulduğum iş modellerinin İzlesene.com için uygulanma tarzını da doğru buluyorum. Aynı şekilde, ileride İzlesene.com için Vimeo'nun uyguladığı türden white label video oynatıcı ya da yüksek video alanı seçenekleri sunan premium üyelik seçenekleri de değerli olabilir.

Yorumlar (8)
 1. Vadi Efe Vadi Efe

  Muhtemelen MÜYAP arşivi kullanılmış. Umarım iyi bir satış hacmi yakalarlar.

  Benim ilgimi çeken kısım İzlesene Market kısmında "gözat" seçeneğinin bulunmaması oldu. Arama yapmak durumunda kalıyoruz, fakat bulunan Sanatçı ve albümlerin içinde serbestçe gezinebilmek güzel olurdu.

 2. Ibrahim Ibrahim

  Youtube' un kapatılması İzlesene' ye çok yaradı... Tabiki site de iyice geliştirildi. başarılar İzlesene.com ...

 3. Buğra Can Buğra Can

  Güzel haber:) İzlesene umarım bu girişiminde başarıyı yakalar.

 4. İbrahim İbrahim

  İzlesene bayağı bir büyüdü, artık bu işlere girişiyor demek. Tebrik edilesi işler çıkarıyor ...

 5. O kadar çok internetten müzik satan yer varki neden izlesene den alınsın ?

 6. bu devir de kimsenin internetten bir mp3 parçasına ücret ödeyeceğini sanmıyorum.

  Örneğin bir müzik parçası ararken sonuna herkes mp3 indir yazıyor ve indiriyor kim sonuna satın al diyerek satın almak ister ki?

  Eğer internetteki tüm mp3 indirme siteleri ve forumları kapatılırsa o zaman satış yapabilir bence :)

 7. bu gün yayıncısı oldugum virgül gönderdiği mai l ile :(İş ortaklığı programımızı yeni alanlarda çalışmak ve yeni projeler geliştirmek üzere sonlandırıyoruz. İş ortaklığı programımız 24 Temmuz Cuma günü kapatılacağı için, bu tarihte Virgül reklam alanlarınızı kapatmanız alanlarınızın boş gelmesini engelleyecektir. Bizimle çalıştığınız için teşekkür eder, yeni bir platformda tekrar birlikte olmayı dileriz.)

  demektedir .bu bir çöküşmü yoksa bir haksız yayın politikasımı bizlere yayınlattıkları reklamlar ne oldu onlarda bizim gibi bir kuruş almadan zararmı ettiler ki bu günlük bir uygulama oladıgına göre 5 önce neden bize akıl vererek reklamları yayınlayın dediler siz arda bey virgül ü bu sayfalarda tanıttınız ,bu konuyuda sayfalarınızda yer verin

  her zaman desteklediğiniz girişimcileri bu uygulamadan koruyun .