Coca-Cola'dan Müzik Severlere Hediye: Coke'n Music
Eğlence

Coca-Cola'dan Müzik Severlere Hediye: Coke'n Music

cokenmusic_logo1Coca-Cola müzik severleri mutlu edecek yeni bir servisi birkaç saat içinde yayına alıyor olacakmış. Coke'n Music adı verilen servis, komünite özelliklerinin yanında tahmin edeceğiniz gibi kullanıcılarına yerli ve yabancı şarkıları online dinleme imkanı da sunuyor. Bugün aldığımız bir duyumla haberdar olduğumuz servisi hem özel beta sayfalarından deneme şansımız hem de sizlerle ilk ekran görüntülerini paylaşma fırsatımız oldu.

Öncelikle Coca-Cola, Rock'n Coke'dan yola çıkarak hayata geçirdiği online müzik servisi Coke'n Music için Mobilera ile çalışmış. MÜYAP ile yapılan anlaşmanın yanında EMI ve Sony gibi büyük yapımcıların sahip oldukları yabancı şarkılar da lisanslanmış.

Sadece müzik dinlemek için değil, bir tür sosyal ağ olarak da değerlendirilebilecek servis kapsamında sanatçı albümleri "Hot or Not" adı altında da oylanabiliyor.

Kullanıcıların kendi listelerini oluşturabildikleri servis günlük modunuza göre müzik türlerini dinlemenize de olanak tanıyor. Melankolik, hiperaktif, sakin ve keyifli seçenekleri ile size özel şarkılar dinleyebiliyorsunuz.

cokenmusic1cokenmusic2

Yeni üyeliklerde bir notayı giydirip kendinize avatar yapabildiğiniz eğlenceli özelliklere sahip Coke'n Music'i ilk denemede beğendiğimizi söyleyebilirim. Kolay üyelik formu, aktivasyon istemeyen ve anında müzik dinlemeye geçebildiğiniz servisin kullanıcıları için değerli olacağını tahmin ederken, Coca-Cola'nın da müzik severlere iyice yaklaştığını görebiliyoruz.

Bunun yanında ülkemizde artık online müziğe ulaşmanın kolaylaşmasını da önemli ve iyi bir gelişme olarak görüyorum. Herkes için farklı siteler üzerinden anında müzik dinlemenin mümkün olduğu günümüzde, bu tür gelişmelerin internet kullanım alışkanlıkları açısından da pozitif etki yarattığına inanıyorum. Önümüzdeki yıllarda Türk internet kullanıcılarının kullanım tercihleri büyük ölçüde olumlu değişime uğrayacaktır.

Merak edenler birkaç saat içinde cokenmusic.com adresinden yayına başlayacak olan bu yeni müzik platformunu inceleyebilirler.

Yorumlar (6)
 1. Özgür Özçınar Özgür Özçınar

  İlk ekran görüntülerini Webrazzi'den de önce, yani ilk olarak gördüğüm için şaşırmadım. Hoş, başarılı bir site olacak. İlgi çekeceğine eminim.

 2. Can Erdoğan Can Erdoğan

  Siteyi kısaca inceleme fırsatım oldu ilk olarak projenin başında coca cola'nın olması tabiki olayı farkettiriyor ve müzik veritabanı oldukça geniş...

  Tabi yeni olması nedeniyle henüz diğer içerikler boş. En azından yeterince dolu değiller. Özellikle sanatçıların hiç duymadığınız şarkılarını dinleyebiliyor olmak çok güzel.

  Ayrıca ruh halinize uygun müzik olayıda tabiki servisi oldukça değerli kılmış. Türkiye'de bu tarz bir projeyi ancak coca cola gibi güçlü bir firma ortaya çıkarabilirdi ve ayakta tutabilirdi. Malum ülkemizde online müzik dinletme oldukça zor ve maliyetli bir iş.

  Ülkemizde iyi bir değer yaratacağını düşünüyorum.

 3. Volkan Biçer Volkan Biçer

  Mobilera'nın başarılı projelerinden, en önemlisi yurt dışından seyredebildiğiniz parti videoları... :) bakmakta fayda var derim...

 4. Nagihan Yener Nagihan Yener

  çok iyi bir oluşum bence. bugüne kadar gordugum en iyisi diyebilirim. özellikle bu kadar kota sorunu varken ulkemizde online music dinlemek guzel sey:)

 5. ya ama neden ben siteyi açamadım error veriyo:(

 6. Malesef kapanmış artık .çok güzel bir arşivdi hiç bir yerde bulamadığım nadir parçalar vardı arşivde . şimdi onlara ulaşamıyorum malesef.