E-kitap okuyucu Eucalyptus sonunda iPhone'da!

iPhone uygulaması e-kitap okuyucu  Eucalyptus kısa süre önce Apple'tarafından reddedilmişti. Red kararını Project Gutenberg'in cinsel içerikli kitabının indirilebilmesine bağlayan Apple yetkilileri, bu kararını değiştirerek Eucalyptus'a  giriş izni verdi. Apple redde neden olan kitabın iPhone üzerinde farklı yollardan indirilebilir olmasını göz önününe almış olacak ki e-kitap okuyucuya App Store'da yer verme kararı alınmış.

Apple bu konuda ilk geri adımını albümlerini Coldplay gibi internetten ücretsiz dağıtıma açan Nine Inch Nails'in iPhone uygulaması için atmıştı. Nine Inch Nails'in iPhone uygulamasındaki güncellemeye engel koyan Apple, bunun sebebini 1994 yılına ait The Downward Spiral albümündeki nihilizme bağlamıştı. Fakat çok geçmeden Apple güncellemeye izin vererek bu konuda ilk geri adımını atmıştı. 3327889789_53bd61f956 Eucalyptus'un geliştiricisi, Jamie Montgomerie'in küçük bir güncelleme talebiyle beraber aldığı telefon üzerine marketteki yerini alan e-kitap okuyucuya 10$'lık bir ödemeyle sahip olmak mümkün.

20.000 kitaba ulaşma kapasitesine sahip Eucalyptus uygulamasında, bahsi geçen kitabın uygulamanın içinde gelmediğini de söylemek de fayda var. Kendi sitesinde artık indirilebilir olduğunu duyuran Eucalyptus,  Apple'in ambargosunu aşmanın keyfini yaşıyor. Diğer yandan Kindle'in iPhone uygulamasında bir hafta kadar önce gelen güncelleme ve Amazon'un bu konuda büyük oynuyor olması işleri ne derece kızıştıracağı ve kullanıcıların bu rekabetten neler kazanacağını zaman gösterecek.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.