Anindacevir.com: Google API ile yazarken çeviri

Anindacevir.com: Google API ile yazarken çeviri

logo_anindacevirAnindacevir.com, Google Language API kullanarak 41 dilde çeviri yapan bir araç olarak Cumartesi günü yayına girdi. Servis her hangi bir maddi kazanç planlanmadan sadece faydalı olması amacıyla yaratılmış. Tek sayfadan oluşan serviste çevirilmesini istediğiniz yazıyı yazarken aynı anda çevirisi yapılıyor ve bu şekilde kelime seçimleri ve cümle düzeni daha sağlıklı yapılabiliyor.

Yazılan metnin dili de yine Google Language API'si kullanılarak belirlendiği için tekrar bir dil seçimi yapılmasına gerek kalmıyor. Bu şekilde dilin otomatik seçimi çok kullanışlı olsa da kullanıcının şaşırmasına sebep olabiliyor.

Anindacevir.com çok yeni olmasına rağmen Google API'si başarılı bir şekilde kullanılarak çok kullanışlı bir araç oluşturulmuş. Sitenin ilgi görmesi halinde ek özelliklerle sitenin daha da geliştirilebileceği bilgisini alsak da sitenin kullanımı zorlaştırmaması adına belki de geliştirilmemesi sadece işini yapması daha iyi olabilir.

Çok kısa sürede hayata geçirilmiş, verimlilik sağlayan servisi özellikle bu tür araçları sevdiğimiz ve fikir olması adına paylaşmak istedik.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.