ideshot kioskları ile genel kitleye ulaşıyor!

ideshot kioskları ile genel kitleye ulaşıyor!

Kullanıcıların markalarla önerilerini paylaşabildikleri servis ideshot, internet üzerindeki operasyonunu genele yaymak için çevrimdışı (offline) uygulamalara yöneldi. Bu kapsamda, İstanbul Cevahir Alışveriş Merkezi'nde konumlandırdıkları kioskları çalışmanın ilk adımı olarak görücüye çıkmış oldu. Kiosk'un ilk fotoğraf ve ekran görüntülerini Webrazzi ile paylaşan ideshot, web sitesinden daha sade bir arayüz ile kullanıcıların kolaylıkla ilgilendikleri markaya önerilerini göndermelerini sağlıyor.

Şu an için 6 marka ile çalışan kiosk üzerinde İstanbul Cevahir, Rixos, Turkcell, Starbucks, Marketing Türkiye ve Digitalage yer alıyor. ideshot'ın bu ilk kiosk'u şimdilik Cevahir’deki Starbucks’ın tam karşısına yerleştirilmiş, ilerleyen dönemlerde Cevahir'in diğer katlarına da yenilerinin eklenmesi planlanıyormuş.

k_ideshot_cevahir_kiosk001

Servisin kurucusu Angelabs A.Ş.'nin ortaklarından Metin Kahraman'ın söylediğine göre ideshot kiosklarını yerleştirmek için diğer alışveriş merkezleri ile de görüşmeler yapılıyormuş. Yer aldıkları AVM sayısını artırmanın yanında servis üzerinden markalara değer yaratabilmek ve anında öneri alabilmek için kullanacakları farklı kanallar da olacakmış. Bu kapsamda öncelik kiosk olsa bile farklı açılımlar için de çalışmaları devam ediyormuş.

ideshot_kiosk_ss01

ideshot_kiosk_ss02

İnternetin bir araç olduğu ve iş modeline uygun olarak mecranın genişletildiği ve güçlendirildiği girişimlerin başarı potansiyelinin daha yüksek olduğuna inanıyorum. Bu sebeple kiosk uygulamasını çok yerinde ve doğru bir adım olarak gördüğümü söylemeliyim.

ideshot'ın genele yayılması, çevrimdışı mecralarda yer alması hem kullanıcılar tarafından bilinirliğini, hem de markalar tarafından tercih edilirliğini artıracaktır. Açıkcası önümüzdeki birkaç hafta sonunda ideshot kiosk'larından çıkacak verileri merak ediyorum. Özellikle kaç kişinin en çok hangi markaya öneri gönderdiği ve gönderilen önerilerin niteliği benim için yeni bir Webrazzi yazısı olabilir.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.