KimGelsin.com: Kim gelsin isterseniz onu getiriyor! (davetiye mevcut)
Etkinlikler

KimGelsin.com: Kim gelsin isterseniz onu getiriyor! (davetiye mevcut)

kg_logoeTohum'un finale kalan girişimlerinden olan KimGelsin.com kısa süre önce yayınına başladı. Her ne kadar henüz kapalı beta aşamasında olsa da, servis "işte böyle olmalı" dediğim türden girişimler arasındaki yerini aldı. Arayüzleri, kullanım kolaylığı ve odaklandığı alan ile değerlendirildiğinde ülkemizde fazla göremediğimiz türden kaliteli bir Web 2.0 tadı sunuyor.

Kullanıcılarının "gelmesini" talep ettikleri sanatçıları ilgili kişi ve kurumlara bildirerek aslında bir tür "pazar araştırması" paylaşımı yapan KimGelsin.com, bunun yanında farkında olarak ya da olmayarak oluşturduğu "fan club" ortamıyla da ülkemizdeki popüler sanatçı ve grupları belirlemiş oluyor. Konser etkinliklerini de "Kim Geliyor" adı altında listeleyen servis, bilet satışını da Biletix üzerinden yapıyor.

kimgelsin_screen11

Kritik çoğunluğu yakalayabilirse kaliteli ve değer yaratan bir servis olacağına inandığım KimGelsin.com'un arkasında ise girişimcileri Mohaç Yücel, Ceren Yücel, Selçuk Uzun ve Volkan Çınar bulunuyor.

Yazımın başında belirttiğim gibi kapalı beta yayınını sürdürmekte olan KimGelsin.com'a üye olup siz de öncelikle başarılı arayüzleri test edip sonrasında gelmesini istediğiniz sanatçılar için çoğunluğa dahil olmak isterseniz Webrazzi için verilmiş olan 200 kişilik davetiyeden birisine sahip olabilirsiniz. Yapmanız gereken sadece bu formdaki ilgili alana e-posta adresinizi yazmanız. Davetiyeniz belirli bir katılım sayısından sonra adresinize gönderilecektir.

Davetiye talebi için aşağıdaki linki kullanabilirsiniz: http://spreadsheets.google.com/viewform?formkey=cjI1aGI0RDFOTEVfbmZmTzZIeFpJVGc6MA..

Yorumlar (12)
 1. Barış Barış

  Sitenin tasarımı (arkaplanı) çok cafcaflı olmuş nedense :(

  Tasarım olarakda bana sanki Televidyonu andırdı.

  Umarım başarılı bir girişim olur.

  (her ne kadar Etohum daki seçilen projeleri neye göre seçtiklerini halen çözemediysemde ... )

  1. Barış,

   KimGelsin'e yeni temalar ve avatarlar ekledik. Bundan böyle üyeler arkaplanda farklı görseller kullanabilecekler. Sen bu eleştiriyi getirdiğinde henüz avatarları yapıyordum, o yüzden haber vermek için bitmesini bekledim.

   Sevgiler

 2. Üçer Aksu Üçer Aksu

  Tasarım olarak gerçekten başarılı. Yapanların eline sağlık diyorum. Ancak bu tür web girişimlerini bekleyen bir risk var. Bu tür siteler unutulmaya müsaitler. Kullanıcıya hemen kazandırdığı bir şeyin olmaması kötü. Yani kullanıcının siteyle etkileşimi birilerinin kendi şehrine gelmesi için oy verme ile sınırlı. Yeteri sayıda oy alırsa birilerinin getirilebileceği de meçhul. Yani kısaca kullanıcıyla yapılan alışveriş kullanıcı leyhine çok karlı ve aynı andalıklı değil. İnsanlar oy vermeleri için akın akın siteye insan çağırır mı bu durumda bu da meçhul. Ancak bunlar aşılamayacak sorunlar mı bunu zaman ve girişimci arkadaşların göstereceği yaratıcılık gösterir diye düşünüyorum. Yani olay biraz "yürütme-execution" aşamasında biter gibi geliyor bana.

  1. Üçer Aksu Üçer Aksu

   ... Ayrıca şunu da eklemek istiyorum; bilmiyorum arkadaşlar çalışıyorlar mı üzerinde ama bu fikir için facebook çok uygun bir platform olabilir yani "kimgelsin"'in facebook app'i de mutlaka olmalıdır.

 3. Projenin uzun soluklu olacağı konusunda şüphelerim var. Nasıl başarılı olur derseniz dünya çapında bir ismi Türkiye'ye getirmekte katkılarda bulunur ve bunu site/basın yoluyla duyurabilirse merak uyandırabilir. Yoksa şu haliyle kısa vadede bile bekledikleri hedeflere ulaşabileceklerini sanmıyorum.

 4. Hüseyin Uysal Hüseyin Uysal

  Bana bu oyuncak bir proje gibi geldi.

 5. Hakan Çelik Hakan Çelik

  sadece bir fanbase ortamı için iş yapar mı?. yoksa gerçek amacı oldukça çocukca olmuş. yok bide bononun resmini komyuşlar. sanki 10milyon oy verilse adamın umrunda olur mu ki(o kadar oy zor tabi ki de). tarkanı falan koyun. en azından gerçekci olsun. birde etkinliklerden daha önce haberi olacakmış kullanıcıların. zaten biletixden bilet satışı yapılıyor. biletixe giren hemen görür kimin geldiğini. ayrıca küçük sanatçılarla iş yapılacaksa bu iş çıkmaz sokağa döner.

  ayrıca fanbase durumu içinde facebook ve daha çok büyük türkçe sosyal siteler varken tutması çok çok zor. bana sanki sosyal ağ olayına bi renk katalım bi kaç kullanıcı kapalım ne gelirse kardır gibi yapılmış bi site ya da proje(?).

  arıca sosyamatın bi kopyası gibi olmuş. orada ilgilenen insanlar etiketleri paylaşıyorlardı. burada sanatçı adlarını. sosyomatta bile daha çok kişi var.

  şimdiden geçmiş olsun yapan arkadaşlara.

 6. Savas Ates Savas Ates

  Benden baska takilan varmi bilmiyorum ama dikkatimi cekn cok ufak bir nokta da bazi sayfalarda sayfa isimleri login.aspx, venues.aspx, addArtist.aspx gibi ingilizce kullanilirken, bazi yerlerde kimgeliyor.aspx, kimgelsin.aspx gibi turkce isimlendirme kullanilmis :)

  Kodlayan arkadas ya ingilizceye ceviremedi bazi noktalarda, ya birden fazla kisi kodladi, ya da kodlayan kisinin aklina gelmedi.

  1. Savas Ates Savas Ates

   onerimi dikkate alip duzeltmisler. :)

 7. Çok başarılı bulduğum Eventful'un "demand it" bölümünden bir alıntı gibi geldi..

 8. Yorumlarınız için çok teşekkür ederiz. Hepsini dikkate alıp, siteyi olgunlaştırma sürecinde kullanacağımızdan şüpheniz olmasın.

 9. Evlilik Evlilik

  Site çok uzun soluklu olmayabilir. Ama bu site sahibinin geleceğe dönük düşünce ve planlarına göre değişebilir. Aslında üzerine gidilse bence büyük bir proje olabilir.