eTohum girişimleri açıklandı

eTohum'un 31 Ocak Cumartesi günü İTÜ Maçka Kampüsü'nde gerçekleşen toplantısında yatırım yapılabilecek 11 girişim açıklandı.

Bundan sonraki süreçte girişim sahipleri çeşitli eğitim ve sektörden kişilerin danışmanlıkları ile kendilerini geliştiriyor olacaklar. Devamında ise eTohum'un kafe toplantılarında kendilerini pazara anlatmaya çalışacaklar.

Girişimciler için en önemli süreç ise Mayıs ayında başlayacak. Yatırımcı olabilecek kişi ve kurumların katılacağı kapalı toplantılarda girişimcilerle yatırımcılar biraraya geliyor olacaklar.

Bu süreçleri yaşamaya hak kazanan girişimler şöyle:

CVYolla Adayların şirketlere direkt olarak CV gönderebilmelerine de olanak sağlayan bir kariyer sitesi.

Gercekten Ünlülerin imza ve görüntülerini hayranlarınına ulaştıran bir servis.

Ideshot Markalara, kullanıcılarından gelen yenilikçi fikirleri ulaştıran bir servis. (Webrazzi'de incelemesi)

Kartguru Kullanıcılarının kredi kartı seçimlerine yardımcı olarak tasarruf etmelerine olanak sağlayan, ahynı zamanda bankaların da yeni müşteri kazanmalarını destekleyen bir servis.

Kimgelsin Müzik etkinlikleri üzerine odaklanan servis müzisyenler hakkında bilgi de içeriyor.

Kolokyum Mimarlar arası bilgi paylaşımını hedefleyen servis, video altyapısıyla konferans, seminer ve röportajlara da yer vermeyi planlıyor.

Ogrence İnternet üzerinden çalışan bir dersane yazılımı olarak dersanelerin online olarak kullanımını sağlamayı hedefliyor.

Pabbuc 2006 yılından bu yana faaliyet gösteren ayakkabı, çanta ve aksesuarlara yönelik e-ticaret sitesi.

Sunumax Web sitelerine canlı karakterler ekleyerek farklı bir interaktivite sağlayan bir tür sunum servisi. (Webrazzi incelemesi)

Userspots Web sitesi arayüzleri için kullanılabilirlik testleri yapan bir girişim.

Cepkod Henüz projenin ne olduğu hakkında açıklama yapılmadı. Söylenen şu: "Gerçek dünyada yaşananların internetle bağlantısını sağlayacak mobil yazılım."

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.