Sunumax'tan sektöre canlı sunumlar
Yeni Girişimler

Sunumax'tan sektöre canlı sunumlar

Web siteleri üstünde reklamlarınızı, duyurularınızı veya yönlendirmelerinizi yapabileceğiniz bir çok yol var. Farklılık yaratmak, ilgiyi bir şekilde toplamak için alternatif çözümler üretmek zorunda sektör. Bugün konu aldığım ürün de bunlardan biri olan canlı sunumlar.

Türkiye'de Sunumax ismindeki ürünle piyasaya giren şirket canlı sunumun katkısını şöyle tanımlıyor:

"Vermek isteğiniz mesajı birinci ağızdan ve kesinlikle hedefine ulaşacağından emin olarak verirsiniz. Son kullanıcıların görmeye alışık olmadığı bir iletişim kanalı kullandığınız için algıları daha açık olacaktır"

Ben de canlı sunumların dünyada örneklerinden bir tanesinin sonuçlarını ve kampanya içeriğini çok açık olduğu için notlarımdan çıkartıp göstermek istedim.

Ayrıca dünyada; yenilikçi markaların CEO'larını sunumlarda kullanarak ilgiyi kayıtsız şartsız sunum üstünde topluyorlar. Hatta Condoleezza Rice da ABD hükümetinin kariyer sayfasında çağrıda bulunmuş.

Türkiye'de bu ürünü projelendirebildiklerini ilk günlerinden itibaren takip ettiğim Sunumax ekibi, bunu bana referanslarıyla gösterseler de kendilerinden detaylı incelemek için demo istemiştim. Geçen gün gönderdikleri demo sayesinde edindiğim deneyimle ufkumun genişlediğini söyleyebilirim, ekibe teşekkür ediyorum.

Sunumax'in gerçek bir müşteri memnuniyeti sağladığını söyleyebilirim. Görüntü kalitesini stüdyolarında gerçekleştirdikleri çekimlerle istediğiniz şekle getiriyorlar. Başta da söylediğim gibi kullanıcınızı rahatsız etmeyecek şekilde farklı çalışmalar yapılabilir gözüküyor. Ürünleri hazır ve karşılıklı geri dönüşlerle geliştirilebiliyor, diğer detaylar sadece yaratıcılığınızla ilgili.

Hazırladıkları demoyu Cumartesi Günü Meetup'a katılamayacaklar için hep birlikte izleyelim, ne dersiniz?

Yorumlar (14)
 1. Sadik Kocabaşa Sadik Kocabaşa

  Merhabalar,

  Sunumax ekibinden yetkili biri olarak sorularınıza ve önerilerinize cevap vermek istedim. Öncelikle ilgi ve övgüleriniz için çok teşekkürler. 28/06 daki Meetup'da üzerine değinilen nokta hepimiz aynı gemideyiz; sektörü yeni içeriklerimizle (bloglarımızla) ve ürünlerimizle bizler geliştireceğiz.

  Sn. Yusuf İBİLİ, Botego ile görüşmelerimiz devam ediyor, yakında Botego, Sunumax ortak ürünlerini göreceksiniz diye umud ediyoruz.

  Sn. Can ERDOĞAN, Ürünün yaygınlaşması son kullanıcıya dediğiniz gibi sıkıcı gelecektir. Her sayfada birilerinin çıkması mesela.. Ama burada yine büyük görev bize düşüyor ve bu yüzden çok daha seçici bir şekilde çalışıyoruz müşterilerimizle. Kimseyi bu kullanışlı üründen soğutmak istemeyiz. Kotalar konusunda haklısınız, ama sıkıştırma teknolojimiz ile ortalama bir videomuz 1mb boyutlarında. Sizin de önerdiğiniz üzere videolarımızı hep kısa tutmaya çalışıyoruz.

  Sn. Deniz OKTAR, şuanda değişiklikler için videoların baştan çekilmesi gerekiyor. Bu problemi gidermek için bazen bir çekimde birden fazla ham çekim yapıyoruz sonradan eklenebilecek şeyleri montajla ilave ediyoruz. Haklısınız 200 ürünü olan bir firmanın her bir ürünü anlatması uygun olmuyor. Seçici davranmalarını veya firmalarını tanıtmalarını öneriyoruz. Dudak okuma text2voice üzerinde çalışyoruz. Sağlıklı bir verim aldığımız vakit bir alt ürün olarak onu da çıkarabiliriz.

  Herkese tekrar desteklerinden ötürü çok teşekkürler.

  Saygılarımla

 2. Deniz Oktar Deniz Oktar

  Bir suredir takip ettigim guzel bir uygulama ama bazi endiselerim var. Anlatilan icerikte kucuk bir degisiklik yapilmak istendigi zaman videonun bastan mi hazirlanmasi gerekiyor?

  Icerigi cok olan sitelerde icerik anlatimi yerine yon gosterici navigator olarak kullanilmasi daha ddogru olabilir. Icerik anlatimi vs. Icin sitepal benzeri cozumler daha uygun olabilir. Turkce duzgun text to voice uygulamalari cikarsa daha da ilginc olabilir. Gerci text2voice lar genelde cok basarili olamiyor.

  Arkaya bot konmasi yine sitepal in zamaninda denedigi birsey. Olabilecek uygulamlar ancak geri donusunu iyi hesaplamak lazim. Bakiniz gvz projesi koc bilgi grubunun pek is yapamayn projelerinden birtanesi.

 3. Yusuf İbili Yusuf İbili

  Çok güzel. Fakat bunun Botego ile etkileşimli olduğunu düşünsenize. Daha verimli ve kullanışlı olabilir.

 4. Bydesigner Bydesigner

  Canlı sunum denilen şey, Sanırım printscreen yaptığım web sitemin .jpg formatını yayınlamam...

  yani yanlış anlamışım :)

 5. Bir kaç yabancı sitede örneğini görmüş olduğum yeni bir teknik, bunu türkiye getirmeniz ve başarılı bir şekilde uygulamış olmanız gerçekten güzel bir girişimcilik örneği. Umarım istediğiniz sonuçlara ve başarıya ulaşırsınız.

 6. Sunumax'ın Botégo'yla birlikte neler yapabileceği konusunda fikir veren bir demo şu adreste:

  http://www.sunumax.com/genel/sunumax-botego-demo-2.html

  Gerçek bir uygulamayı gerçekleştirme olanağını merakla bekliyoruz.

 7. Can Erdoğan Can Erdoğan

  İlk olarak bu girişimi çok vakit kaybetmeden ülkemizde görmek gerçekten sevindirici. Çok güzel bir proje ve söylenildiği gibi çoğu reklam uygulamasına veya istatistik gösterilerine oranla daha ilgi çekici olduğu bi gerçek. Ama bu servisin fazla yaygınlaşması kullanıcı açısından bi süre rahatsızlık vermeye başlayaiblir. Dikkat edilmeli bu noktada.

  Bir de ülkemizdeki kota sıkıntısı yüzünden bu tarz sunumların en azından kotalar kalkana kadar(!) kısa tutulmasında fayda görüyorum.

 8. Codemaniak Codemaniak

  Güzel düşünce ve emek var ama bana malesef fantaziden öteye çok geçemeyecek bir sistem gibi geliyor

 9. Özgür Yılmaz Özgür Yılmaz

  http://www.interaktifvideo.com sitemizi ziyaret ederseniz. modellerimizi online seçme şansınızın yanısıra sunumunuzu da online hazırlayabilirsiniz...

 10. Doruk Demirel Doruk Demirel

  bu tur bi teknolojiyi ve sektoru ulkemize getiren sunumax sirketini ve yetkililerini takdir ediyorum. sitelerinde yaptiklarina bir goz attigimda takdire sayan bi is yaptiklarini soylemem gerekir

 11. Mustafa Mustafa

  İlk açldığında yerimden hopladım.

  Biraz daha kullanıcı dostu yapılabilir. (konuşma kullanıcı etkileşimiyle başlatılabilir)

 12. Serhat Serhat

  Sunumax her yönüyle harika bir uygulama. Yeni açılacak olan web sitem için düşünüyorum. İyi çalışmalar Sunumax www.sunumax.com

 13. sunumax Türkiye de bu hizmeti ilk ve en iyi şekilde veren site, iyi düşünülmüş bir uygulama.

 14. Sunumax Sunumax

  Sunumax aılesı olarak Anneler gununu web sıtelerınız aracılıgıylada kutlayın..

  Özel günlere özel hediyeler sununan Sunumax ailesi En özel günlerden birini annelerimizin gününü kutluyor.

  Bizlere ayna olan annelerimiz için yapılan çalışmayı sizlerde web sitelerinize Ücretsiz ekleyebilirsiniz.

  Gerekli kodlar : http://www.sunumax.com/anneler-gunu-ozel-sunumax-calismasi/