FriendFeed'in yeni tasarımı yayına alındı ve tepkiler geldi

FriendFeed'in yeni tasarımı yayına alındı ve tepkiler geldi

FriendFeed'in yeni tasarımı bir süredir beta.friendfeed.com üzerinden test ediliyordu. Bugün itibariyle beta adresinden canlıya aktarılan yeni arayüzler görünen o ki fazla beğenilmemiş. Twitter'a benzemesi ile eleştirilen yeni FriendFeed arayüzleri kullanım olarak da servisi yeni bir boyuta taşımış gibi gözüküyor.

Beta yayına başladığında yeni özelliklerini paylaştığımız FriendFeed'in güncellemeleri anlık olarak sayfaya yansıtması, içerik girişlerinden ilgili servis ikonlarını çıkartmış olması ve kullanıcılar arası direkt mesajlaşma özelliği sanırım bir süre daha konuşuluyor olacaktır.

Kişisel olarak benim arama filtrelerini kaydetme özelliği oldukça hoşuma gitti, yeni arayüzleri de okuduğum tepkiler kadar problemli bulmadım. Zaten bir aya yakın süredir beta.friendfeed.com üzerinden kullandığım yeni yüze belki de alıştım diyebilirim.

Şu an için benim problemli bulduğum tek alan aslında takip ettiklerim ve beni takip edenlerle ilgili bölümler. Rahat düzenleme yapmayı imkânsız kılan bu alanlarda birilerini bulmak ve topluca birilerini takibe almak oldukça güç - belki gözden kaçırdığım birşer olabilir.

FriendFeed ekibinin bu düzenlemesinin tamamen hedefli olduğunu düşünüyorum. Twitter kullananlar bilecektir, amaç herkesi takip etmek değildir ve kullanıcıların takip konusunda seçici olması istenir. FriendFeed tahmin ediyorum ki bu kültürü kullanıcılara aşılamak istiyor olacak ki, söz konusu süreci biraz olsun zorlaştırdı.

Sisteme ekledikleri direkt mesajlaşma özelliği de aslında buradaki düzenlemeleri tasdikler nitelikte ve FriendFeed'in gerçek anlamda "arkadaş takibi" servisi olmasının istendiğini gösteriyor.

Kendi adıma çok problemli görmediğim hatta birçok alanda işimi kolaylaştırdığını düşündüğüm yeni FriendFeed arayüzlerini beğendiniz mi?

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.