Samsung'un İlk Adroid'i Açıklandı: i7500

Dünyanın en büyük 2. cep telefonu üretici Samsung'dan daha önce gelen duyumları sonuca bağlayan açıklama geldi. Samsung, Android mobil işletim sistemi kullanılacak olan ilk modelini açıkladı. i7500 adı verilen yeni model, Samsung'un bu segmentte çıkarmayı düşündüğü 3 modelin ilki olma özelliğini taşıyor.  Samsung Mobile da lider mobil cihaz üreticileri  arasında Android işletim sistemine  yer veren ilk marka olmanın haklı gururunu yaşıyor. Android konusunda kendini gösterdiğini duyurduğumuz HTC'nin ve diğer markaların bu konuda neler yapacağını ise görmeyi merakla bekliyoruz.

Android i7500 doğal olarak Google servisleriyle tam bir entegrasyon sağlayacak. Bu hizmeti verirken de 3.2” AMOLED full dokunmatik ekran, 7.2Mbps HSDPA, GPS ve WiFi gibi üstün özelliklerinden yararlanacak. Samsung'un multimedya alanında adından söz ettirmek istediği i7500, diğer akıllı telefonlarda yaşanılan batarya ömrü sorununu çözmeye de aday. Ürünün diğer teknik özelliklerine buradan ulaşmak mümkün.

Kullanım ve ergonomi açısından Samsung'un tecrübesini gösterdiği modelin ilk videosu da yayınlandı. İşte Iphone ile karşılaştırabilmek için daha derin bir inceleme gerektiren ama genel olarak başarılı görünen Android i7500'un videosu:

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.