ReklamZ Fizy'deki reklam modelini uygulamaya aldı
Pazarlama

ReklamZ Fizy'deki reklam modelini uygulamaya aldı

fizy_logo1ReklamZ şirketler grubu tarafından ortak olunduktan sonra uygulanacak reklam modeli merak edilen Fizy'nin ilk reklamları yayınlanmaya başlandı. Şu an için sadece şarkı arama ekranında görüntülenen reklamlarda yazı ve küçük bir görsel kullanılıyor.

Yazıya tıklandığında direkt reklama gitmeyen uygulamada sadece reklam görseline tıklanması durumunda direkt yönlendirme yapılıyor. Kuru tıklamadan çok kaliteli hedeflemeyi ön plana çıkartacağını düşündüğüm modeli şahsen başarılı bulduğumu söylemeliyim.

Fizy'nin satın alınması sonrasında yazdığımız yazımızda da ReklamZ'nin bildirdiği üzere sitede klasik banner reklam yayınlanmayacağını paylaşmıştık. Bugün farkettiğimiz yayın ile ReklamZ dediğini yapmış ve popülaritesi hergün artan müzik arama servisine yormayan bir model uygulamış diyebilirim.

fizy_reklam

Açıkcası bu tür reklamların ne oranda tıklama aldığını merak ediyorum. Önümüzdeki günlerde eğer ReklamZ'den konuyla ilgili veri alabilirsek paylaşıyor olacağım.

Yorumlar (8)
 1. Atakan E. Atakan E.

  Bir kaç not, irdelemekte fayda var:

  1- Fizy.org bir suredir fizy.com olarak yonleniyor, marka olarak fizy.com da konumlaniyorlar.

  2- Reklamlar geldi, Youtube icerikleri kayboldu. Suan dunyanin en az icerik bulan muzik servisi olma durumundalar.

  3- Soz verdikleri guncellemeleri cikaramadiklari icin guven kaybediyorlar diye dusunuyorum.

  4- Onceden bloglari vardi onlar da kayboldu, kullanicilarini bilgilendirmiyorlar ne oldu neden oldu. Bu galiba TR servislerin kısır döngüsü.

  Sevgilerle

 2. Yar Danisman Yar Danisman

  Ben sahsen her aradigimi buluyorum R&B Jazz Elekronik Muzik vs.Belkide daha duzgun arama yapmak gerekiyor. pek cok yerde bulamadigim remixlere dahi ulasdim... ancak eskisi kadar video yok.. daha cok muzik agirlikli bir servise gecmisler sanki..

  Ancak sitede bir takim gelisemeler oluyor. Kaynaklar goruntuleniyor ,. ah bir de playlist olsa ..burda daha cok vakit gecirilebilirdi..

 3. fizy.com bitti, yaşasın yehha.net.

 4. Ahmet Arslan Ahmet Arslan

  Yeni bir model değil, fakat verilen küçük sözlerin tutuluyor olması sevindirici.

  Ayrıca yehha!'ya değinmek istiyorum.

  Sistem olarak biraz daha gelişmiş, reletad olayı ve comment sistemi yapmışlar.

  Fakat sitenin favicon'u bile klon.

  Fizy'i egale etmek için önce ondan farklı olunmalı diye düşünüyorum.

 5. Amarat Amarat

  Ben Atakan'ın sözlerine katılmıyorum. Fizy.Com'un o söyledikleri servislerin hazır olmadıgını nereden biliyoruz ? Belki de hazır fakat sonuçta fizy.com ticari bir işletme, her ticari işletmenin de bir stratejisi vardır. Bence fizy.com kendi stratejisini izliyor.

 6. Mazlum Mazlum

  fizy , yehha vesaire

  vattoz.com sayesinde bence hikaye :-)

  sizde seveceksiniz..

 7. Koray Kibar Koray Kibar

  http://www.vubbi.com 'da iyimiş... Sanatçıları push lama olayı güzel anasayfasında

 8. bence video75.com çok daha kaliteli. ve her geçen gün kullanıcısı artıyor. Sanırım bunu alexa değerlerinden de görebiliriz. Ayrıca video75.com yapacağı yenilikleri facebook fan sayfasından paylaşıyor.