Obama Yonja.com’da canlı yayında
Arama
Genel

Obama Yonja.com’da canlı yayında

yonjaAmerikan başkanı Barack Obama, ülkemizdeki gezisini sürdürüyor. Dün akşam saatlerinden itibaren İstanbul’da olan Amerikan başkanı, bugün saat 12:20’de 25 üniversite öğrencisiyle Dinlemek ve Liderlik Yapmak: 21. yüzyılda ABD konulu bir söyleşi yapacak ve bu söyleşi Yonja üzerinden canlı yayınlanacak.

Yonja’nın sahibi Kerim Baran’dan aldığımız bilgiye göre Beyaz Saray’dan direkt olarak Yonja yetkilileri aranmış ve Türkiye’nin en büyük sosyal ağı olarak Yonja’yı gördüklerini dile getirdikten sonra Obama’nın bu söyleşisinin Yonja üzerinden canlı yayınlanması istenmiş.

Barack Obama’nın başkanlık seçim sürecinde de  sıkça kullandığı internet araçlarını gezilerinde de kullanması son derece dikkat çekici. Özellikle Türkiye yerel pazarındaki markaların takip edilerek iş birliğine gidilmesi tebrik edilmesi gereken bir davranış.

12:20’de ki canlı yayını Yonja.com/Obama adresinden izleyebilirsiniz.

Güncelleme: Yonja’dan yapılacak yayına Alpella Ole sponsor olmuş.

Yorumları GösterYorumlar Gizle (12)
 1. Hüseyin Erkmen dedi ki:

  Yonja için güzel bir başarı. Fakat yonjayı başarısız ve gayriciddi bulan birisi olarak hoşuma gitmedi fakat şuan için bir alternatifi olmadığı için doğru bir seçim olarak değerlendiriyorum. Burada araç değil de amaç daha ön plana çıkarılmalı.

 2. Sercan dedi ki:

  O değilde yayında en ufak kasılma yok.Bu yüzden takdir ettim.
  Baktığımız var büyüklükleri ile övünen bazı web sitelerinde birşeyler izlemek azen ızdırap olabiliyor.

  1. Burak dedi ki:

   tek bir videonun gösterilmesinden bahsediyoruz 🙂 HD falan bile değil.

   1. Serkan Altuntaş dedi ki:

    Kaldı ki bu kaliteyi tutturamazsan ve buna özel bol kaynaklı yerel bir sunucu tahsis edeceğini garanti edip üstüne üstlük ispatlamazsan kimse sana bu canlı yayını yapma hakkını vermez.

 3. Bahri CANLI dedi ki:

  yonja.com daki yayın direkt http://www.whitehouse.gov/live/ adresinden geliyordu.

 4. vepa dedi ki:

  Türkiyenin de internet ortamını engellemesini değil de destek verdiğini görmek isterim. Rusya ve Amerikan başkanları blogları ve internetdekü bütün sosyal medya araşlarını aktif kullanmaktalar. Türkiyenin de %30 dan fazlası internetdle iç içe çünkü.

 5. Cihan Atlas dedi ki:

  Hiç güleceğim yoktu, yonja sanmış kendini. O nasıl bir açıklama?
  “Beyaz Saray’dan direkt olarak Yonja yetkilileri aranmış ve Türkiye’nin en büyük sosyal ağı olarak Yonja’yı gördüklerini dile getirdikten sonra Obama’nın bu söyleşisinin Yonja üzerinden canlı yayınlanması istenmiş.”

  Obama direk kendisi aramıştır hatta dimi 🙂

 6. Sercan YILMAZ dedi ki:

  Ne şekilde olursa olsun güzel bir reklam çalışması olmuş Yonja için.

 7. Tayfun Akkus dedi ki:

  Fizy ile başlayan asparagas modası faydası görülmüş olacakki tam gaz devam etmekte. Açıkcası peygamber live olsa da şu saatten sonra Yonja’nın hareketlenmesinin mümkün olmadığını düşünüyorum.

  Palavraların devamının geleceğinden de eminim ta ki insanların midesini bulandırıncaya kadar.

  Alpella görsellerinin kullanılmasına hiç girmiyorum bile. Fazlasıyla cesur bir hareket. Tebrikler.

  1. Arda Kutsal dedi ki:

   Desteksiz atmamak lazım!

   “In particular, we have also reached out to social networks popular in the region, including Yonja.com, to ensure the word of the event gets out as far and wide as possible.”
   Kaynak: http://www.whitehouse.gov/blog/09/04/06/A-Discussion-in-Turkey/

Bir Yorum Yazın