Otto'nun Limango'su Nisan ayında yayına giriyor!

Otto'nun Limango'su Nisan ayında yayına giriyor!

12 Şubat'ta aldığımız duyumlardan haberini yaptığımız Otto'nun Türkiye pazarına girişi ile ilgili bazı yeni gelişmelerden haberdar olduk. "Almanya’nın e-ticaret devi Türkiye’ye geliyor!" isimli yazımızda paylaştığımız gibi Otto Türkiye'ye Limango isimli yakın zamanda satın aldığı özel alışveriş (private shopping) servisi ile giriş yapıyor olacak.

Limango'nun Türkiye web sitesi şu günlerde limango.com.tr adresi üzerinden "çok yakında" şeklinde yayına başlamış. Konuyla ilgili aldığımız duyumlara göre servis Nisan ortasında satışlara başlayacakmış.

Türkiye pazarında özel alışveriş modelini ilk kez uygulayan Markafoni gibi sadece davetiye sahibi özel üyelerine, özel fiyatlarla satış yapacak olan Limango, Almanya'da uyguladığı modelden biraz daha farklı olarak Türkiye pazarına entegre olacakmış.

limango_ana1

Almanya sitesi olan limango.de'de daha çok çoçuk ve genç annelere yönelik ürünler sunan Limango, Türkiye'de ise böyle bir ayrım yapmayacakmış. Moda ve gençlere yönelik trend ürünlere odaklı özel kampanyalar düzenleyecek olan servis ilk yazımızda Markafoni'yle farklı segmentleri hedefliyor şeklinde gözüküyordu ancak aldığımız bu yeni bilgilere bakınca durum biraz değişmiş gözüküyor.

Markafoni'nin yayına girmesini takip eden dönemde başarılı kampanyalar yürüterek hedeflerine ulaştığını önceki yazılarımızda paylaşmıştık. Bu tür olumlu haberler ülkemizdeki e-ticaret'in geleceği açısından bizleri fazlasıyla memnun ediyor.

Limango'nun girişiyle pazardaki rekabetin değer yaratacağını düşünerek, bu tür gelişmelerin sektör için öneminin altını bir kez daha çizmek istiyorum.

Otto'nun başlangıç olarak Limango'yu Türkiye pazarına dahil etmesi sonrasında ne tür atılımlar yapacağını şu an için bilemiyoruz. Ancak dünyanın e-ticaret devinin global pazarlarda dikkat çekmeye başlayan ülkemiz internet pazarı için değer yaratacağı kuşkusuz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.