Otto'nun Limango'su Nisan ayında yayına giriyor!
E-Ticaret

Otto'nun Limango'su Nisan ayında yayına giriyor!

12 Şubat'ta aldığımız duyumlardan haberini yaptığımız Otto'nun Türkiye pazarına girişi ile ilgili bazı yeni gelişmelerden haberdar olduk. "Almanya’nın e-ticaret devi Türkiye’ye geliyor!" isimli yazımızda paylaştığımız gibi Otto Türkiye'ye Limango isimli yakın zamanda satın aldığı özel alışveriş (private shopping) servisi ile giriş yapıyor olacak.

Limango'nun Türkiye web sitesi şu günlerde limango.com.tr adresi üzerinden "çok yakında" şeklinde yayına başlamış. Konuyla ilgili aldığımız duyumlara göre servis Nisan ortasında satışlara başlayacakmış.

Türkiye pazarında özel alışveriş modelini ilk kez uygulayan Markafoni gibi sadece davetiye sahibi özel üyelerine, özel fiyatlarla satış yapacak olan Limango, Almanya'da uyguladığı modelden biraz daha farklı olarak Türkiye pazarına entegre olacakmış.

limango_ana1

Almanya sitesi olan limango.de'de daha çok çoçuk ve genç annelere yönelik ürünler sunan Limango, Türkiye'de ise böyle bir ayrım yapmayacakmış. Moda ve gençlere yönelik trend ürünlere odaklı özel kampanyalar düzenleyecek olan servis ilk yazımızda Markafoni'yle farklı segmentleri hedefliyor şeklinde gözüküyordu ancak aldığımız bu yeni bilgilere bakınca durum biraz değişmiş gözüküyor.

Markafoni'nin yayına girmesini takip eden dönemde başarılı kampanyalar yürüterek hedeflerine ulaştığını önceki yazılarımızda paylaşmıştık. Bu tür olumlu haberler ülkemizdeki e-ticaret'in geleceği açısından bizleri fazlasıyla memnun ediyor.

Limango'nun girişiyle pazardaki rekabetin değer yaratacağını düşünerek, bu tür gelişmelerin sektör için öneminin altını bir kez daha çizmek istiyorum.

Otto'nun başlangıç olarak Limango'yu Türkiye pazarına dahil etmesi sonrasında ne tür atılımlar yapacağını şu an için bilemiyoruz. Ancak dünyanın e-ticaret devinin global pazarlarda dikkat çekmeye başlayan ülkemiz internet pazarı için değer yaratacağı kuşkusuz.

Yorumlar (5)
 1. Mehmet Alp Mehmet Alp

  Limango.de zaten mevcut(herhalde otto'nun).Limango.com.tr satın alınamaz.Çünkü böyle bir site yoktu.Otto(Türkiye pazarı için hangi firmalar/kişilerden destek alıyorsa onlar ile ortak bir kurum yapmış olabilir)Otto,herhalde Türkiyede yatırım yapacağı bir firma beğenemedi,yada direk geçiş yapıp Limango Türkiye'yi kurdu...Konu'da detay çok az,Alman Ticaret devi Türkiyede yatırım yapacak,Tek başına mı yapacak?hayır.Türkiyede çalıştığı firmalar/kişiler kimler acaba?

  1. Önceki yazıyı tam okumadın sanırım. Otto Limango'yu (limango.de) satın aldı yakın zamanda, Türkiye'ye de satın aldığı Limango ile limango.com.tr üzerinden kendisi giriş yapıyor.

 2. Eğitişim Kariyer Enstitüsü Eğitişim Kariyer Enstitüsü

  Limango markafoni türü bir sistem mi?

 3. Hasan Hasan

  Aslında bu işler biraz da şans. Otto gibi bir dev sıfırdan başlamak yerine Markafoni'yi yüksek miktarda parayla satın alsa; Markafoni tam bir başarı hikayesi olacak peşinen kabul edilecekti. Bunun yerine dişli bir rakibe sahip oldular. Misal Çağlar Erol'un Cember.net'inin de başına aynı şey gelebilirdi. Xing veyahut diğeri gayet de sağlam bir rakip olarak pazara girerdi, ama satın aldmayı tercih ettiler. Bence almayabilirlerdi, çünkü Cember.net aslında daha bebek bir şirketti.

  1. Mehmet Alp Mehmet Alp

   @Hasan; haklısın aslında ancak XİNG'in Linkedin gibi bir rakibi var,Türkiyede sıfırdan bir proje geliştirip,onunla uğraşmak yerine,Enerjisini Avrupa ve Amerika üzerine harcıyor,Mantıklı olanı da bu.Çünkü bu pazarlar şimdilik çok daha gelişmiş,Eğer Büyük pazarlarda söz sahibi bir konuma yerleşirse zaten Türkiye'dede daha çok kullanılmaya başlar.Turkiye'de henüz sağlam bir rakip yok,mevcut kullanıcısı olan ve hatrı sayılır bir gelirede sahip olan Cember.net bence en doğru seçimdi.