RoamAbout 2.0 tarayıcıları uygulama platformuna dönüştürüyor (100 davetiye)

RoamAbout 2.0 tarayıcıları uygulama platformuna dönüştürüyor (100 davetiye)

vysr_logoVysr, tarayıcı eklentisi RoamAbout’un yeni ve çok daha gelişmiş özelliklere sahip olan yeni sürümü RoamAbout 2.0’ı kapalı beta olarak yayınladı. RoamAbout ile kullanıcılar internet tarayıcılarına yükledikleri bir eklenti ile, gezindikleri web sitesinden ayrılmadan onlarca farklı uygulamayı çalıştırabiliyor ve Gmail’den sosyal ağlara kadar birçok platforma bu uygulamaları kullanarak ulaşabiliyorlar.

İlk sürümü geçtiğimiz yıl çıkan RoamAbout, yeni sürümü ile beraber sıradan bir tarayıcı eklentisinden kişiselleştirilebilen güçlü bir uygulama platformuna dönüşmüş. Vysr, OpenSocial uygulamalarının RoamAbout’a entegre olmalarını sağlayarak, geliştiricilerin uygulamalarını direk olarak tarayıcıya entegre etmelerini sağlıyor. Bu sayede uygulamalar web tarayıcıları üzerinden, kullanıcıların o anda kullandıkları web sitelerini engellemeden kullanılabiliyor. RoamAbout, şimdiden aralarında Gmail, Facebook, Twitter, Google Maps, Wikipedia ve YouTube gibi seçeneklerin bulunduğu 46 farklı uygulama sunmakta.

road1

RoamAbout'ın yeni sürümü sayesinde uygulamalar tarayıcı üzerinde gerçek zamanlı içerik sağlıyor. Bu sayede örneğin Facebook ve Twitter güncelemelerini, RSS beslemelerini veya Gmail'inize gelen yeni emailleri, tarayıcınız üzerinden sayfanın altına yerleştirilen araç çubuğundan anında görebileceksiniz. Hızlı bilgi akışının ve farklı bilgi kaynaklarının tek bir sayfa üzerinden takip edilmesine olanak sağlayan kullanıcı-merkezli RoamAbout 2.0'ın, tarayıcıların kullanım verimliliğini ciddi boyutta arttırdığını düşünüyorum.

RoamAbout 2.0, kapalı beta olarak yayınlandı. Fakat Vysr ekibi, Webrazzi okurlarının servislerini test edebilmeleri için 100 kişilik davetiyeyi bana gönderdi. Servise bu link üzerinden üye olabilirsiniz. Elinizi çabuk tutun, link sadece ilk 100 kullanıcı için geçerli olacak.

Not: İlk sürümden farklı olarak RoamAbout 2.0 henüz sadece Firefox için çalışmakta. Fakat Vysr, 2.0'ın İE sürümünü de çok kısa bir süre içinde piyasaya sunacak.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.