Site analizi için keyifli bir yol; Pageboss

Site analizi için keyifli bir yol; Pageboss

Web siteleri hakkında tanıtıcı yazılar yazarken en çok startup ekibinin ihtiyaçları doğrultusunda ortaya çıkan projeler ilgimi çeker. Bunlardan birini daha sizlerle paylaşmak istedim, hatta belki de geç kaldım. Çünkü bir Türkiye merkezli girişim olan Pageboss bir çok yabancı kaynakta haber olarak karşıma "a Turkish startup" olarak çıktı.

Pageboss; internet sitesi, blog sahipleri ve ziyaretçilerine yönelik hazırlanmış çevrimiçi popülarite araştırma aracı. Bir çok benzeri denenen projenin ileriye yönelik planları arasında farklılaşmalar ve yeni iş modelleri yer alacakmış. Şimdilik 4 farklı dil seçeneği olan projenin bir diğer artısı da lokalleşmeyi sadece dili tercüme ederek değil; lokal sonuçları da listeliyor olması.

pageboss1

Geleceğe yönelik yenilikler arasında en çok ilgimi çeken geriye yönelik sonuçların sitenin açıldığı ilk günden arşivlenmeye başlaması. Bu bilgileri de önümüzdeki dönemlerde paylaşacak olan Pageboss'taki ilk arama sonucunuzdan itibaren bilgilerinize ulaşabileceksiniz.

Pros'un kurucu ortağı ve Pageboss Proje Yöneticisi Onur Atahan'ın bizimle paylaştığı rakamlar da umut verici. Bugüne kadar ki kısa süreli süreçte; 124 farklı ülkeden 25.000 üzerinde tekil ziyaretçileri varmış ve 14.609 farklı domain ile ilgili 43.583 adet sorgulama yapılmış.

Pageboss başarılı bulduğum stabilitesini ve tabii ki markalamasını koruyabilirse; ulaşacağı hacimle paralel gelir modelleri de yaratacaktır diye düşünüyorum.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.