fbFund 2009 sezonunu açtı!

Facebook, Connect'e iyice sarmış durumda. Facebook Connect'in iPhone için gerekli betiklerinin yayınlanmasının hemen arkasından fbFund'un 2009 sezonu açıldı.  fbFund Facebook'a uygulama geliştirenlere dağıtılmak üzere ayrılmış bir yatırım fonu. Facebook geçen sene bu fondan 5 uygulamaya $250'şer bin, 20 kadar  uygulamaya da $25 bin dağıtmıştı. Bu sene büyük ödül $100 bin olarak belirlenmiş ve geliştiricilerden Facebook Connect'li internet sayfaları veya Facebook Connect'li iPhone uygulamaları yapmaları isteniyor.

175 milyon aktif kullanıcısı olan Facebook internet üzerindeki kimliğimiz olmak için canla başla çalışıyor.  fbFund sayfalarında ben herhangi bir açıklama göremedim. Fakat Mashable'ın aktardığına göre Mayıs ayında yapılacak ilk turda 50 uygulama seçileceği ve bu uygulamalara "kuluçka programı" uygulanacağı söyleniyor.  Geçen sene seçilen 25 uygulama da buna benzer bir "akıl hocalığı programına" dahil edilmişti. Seçim ve son başvuru takvimi şu anda belli değil fakat kısa süre sonra açıklanacaktır.

Geçen sene yatırım alan uygulamalardan biri dışında satın alınan olmadı. Öne çıkan WeddingBook uygulamasının 400 bin aktif kullanıcısı vardı ve bunun sonucunda Weddingbook ile aynı işi yapan Knot tarafından satın alındı.

Başvurmak isteyenleri fbFund sayfasına doğru alabiliriz. Yatırımcı bulamıyoruz diye çırpınan girişimci gençlik nerede?

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.