windows_7

Microsoft'un Vista felaketinden sonra dört elle sarıldığı işletim sistemi Windows 7'ın çıkış tarihi konusunda internette çeşitli söylentiler dolaşmaya devam ediyor. Steve Balmer WMC'de yaptığı konuşmada  Windows Mobile 7'nin gelecek yıl çıkacağını açıklaması, bilgisayarlar için Windows 7'nin çıkış tarihinin yıl sonunu bulmayacağı şeklinde yorumlanmıştı.

Bu iddianın en önemli dayanak noktalarından biri de HP, Acer gibi dev şirketelere dizüstü Pcler üreten  Tayvan merkezli Compal Electronics'in başkanı Ray Chen'in açıklaması oldu. Ray Chen açıklamasında "Plana göre eylül sonu ile ekim başı arasında Windows 7 piyasada olacak" dedi.

Windows Vista'daki başarısızlık sonrası bilgisayar üreticileri Windows XP talebinde bulunduğu biliniyor. Hatta bu kadar kısa bir sürede başka bir windows sürümünün çıkmasındaki en büyük etkende bilgisayar üreticilerinin şikayetleri olabilir. Durum böyleyken Microsoft'un herkesin gönlünü almasını sağlayacak, Windows 7'yi fazla bekleteceğini sanmıyorum.

Hali hazırda önce sızan daha sonra Microsoft tarafından dağıtılan Windows 7 Beta, bir çok otorite tarafından başarılı bulunmuştu. Özellikle Vista'nın performans sorunlarının Windows 7'de büyük ölçüde aşılmış olduğu görüldü.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.