Penguen ve bobiler.org anlaştı online kullanıcı içeriği dergiye girdi
Arama
Eğlence

Penguen ve bobiler.org anlaştı online kullanıcı içeriği dergiye girdi

penguen_bobilerBugüne kadar keyif almadan çıktığımı hatırlamadığım site bobiler.org ile popüler mizah dergisi Penguen ülkemizde daha önce gerçekleştirildiğini hatırlamadığım türden bir anlaşma yapmışlar. Yapılan anlaşmaya göre bobiler.org’daki başarılı bulunan çalışmalar haftalık olarak Penguen dergisinde yayınlanıyor olacakmış.

Basılı medya ile kullanıcı taraflı içeriğe odaklı bir online yayının işbirliği adına değerli ayrıca son derece de keyifli bulduğum bu anlaşmanın bobiler.org’a eserlerini gönderen kullanıcılara da faydası dokunuyor olacakmış. Şöyle ki; bobiler.org’da çalışması yayınlanan ve beğenilmesi durumunda Penguen’e çıkan eserlere telif ödenecekmiş. Elbette bunu bir gelir kanalı olarak düşünmek doğru olmaz. Daha çok bir eser hakkının ödenmesi ve karşılıksız bırakılmaması olarak değerlendirmek gerekir. İşin bu boyutunu göz önüne aldıkları için herşeyden önce iki tarafa da tebrikler.

bobiler.org’u bilmeyenler varsa kısaca anlatmam iyi olacaktır. 15.000’den fazla aktif olarak içerik gönderen kullanıcısının belirlenen konular üzerine yaratıcı çalışmalarını, genellikle de mizahi eserlerini gönderdikleri bir web sitesi. Aslına bakarsanız daha çok bir tür kollektif blog olarak değerlendirmek doğru olacaktır.

Penguen dergisi ve bobiler.org’u işbirlikleri için tebrik eder, başarılar dileriz.

Yorumları GösterYorumlar Gizle (10)
 1. Göksel dedi ki:

  düşünce olarak güzel bir birleşme olmuş umarım ilerde her iki tarafta tarafsızlığını koruyarak yoluna devam edebilir

 2. Eren dedi ki:

  çok güzel bi işbirliği gerçeken… Tebrik ederim.

 3. AoRGuN dedi ki:

  Penguen’e daha sıkı bağlanacağım artık öyleyse (: .

 4. eylos dedi ki:

  Güzel bir sinerji yaratacaktır.

 5. Bobiler basılı mizah kısmında kendine güclü bir partner bulurken, penguen dergiside hem içerik hemde kullanıcı interaktivitesi bakımından son derece güçlü bir ortak bulmuş. Açıkcası bobiler’in başarısını ben birçok mizah dergisinde bulamıyorum. Hele uzayıp giden konularda bir beyin fırtınasıyla ortaya çıkmış çizimler gerçekten süper..
  Umarım çok uzun süre gider.

 6. Mert dedi ki:

  Bobiler.org’un izleyici kitlesi hiç azımsanamıyacak kadar fazla 🙂 Penguen’de eminim bobiler’in mizah sever kitlesinden iyi yararlanıcaktır. Hem okuyucu hem de içerik olarak. Dergi bastırsak tutturabilir miyiz diye düşüncelerin dolaştığı bobiler için de çok iyi bir anlaşma oldu.

 7. Daily News dedi ki:

  Bobilerin zaten hastasıydık. Harika olmuş.

 8. Ece dedi ki:

  Harika bir olay. Haberim yoktu.

 9. penguen oyunu dedi ki:

  bu birleşim iki tarafada iyi geldi sanırım.

Bir Yorum Yazın