Penguen ve bobiler.org anlaştı online kullanıcı içeriği dergiye girdi
Eğlence

Penguen ve bobiler.org anlaştı online kullanıcı içeriği dergiye girdi

Bugüne kadar keyif almadan çıktığımı hatırlamadığım site bobiler.org ile popüler mizah dergisi Penguen ülkemizde daha önce gerçekleştirildiğini hatırlamadığım türden bir anlaşma yapmışlar. Yapılan anlaşmaya göre bobiler.org'daki başarılı bulunan çalışmalar haftalık olarak Penguen dergisinde yayınlanıyor olacakmış.

Basılı medya ile kullanıcı taraflı içeriğe odaklı bir online yayının işbirliği adına değerli ayrıca son derece de keyifli bulduğum bu anlaşmanın bobiler.org'a eserlerini gönderen kullanıcılara da faydası dokunuyor olacakmış. Şöyle ki; bobiler.org'da çalışması yayınlanan ve beğenilmesi durumunda Penguen'e çıkan eserlere telif ödenecekmiş. Elbette bunu bir gelir kanalı olarak düşünmek doğru olmaz. Daha çok bir eser hakkının ödenmesi ve karşılıksız bırakılmaması olarak değerlendirmek gerekir. İşin bu boyutunu göz önüne aldıkları için herşeyden önce iki tarafa da tebrikler.

bobiler.org'u bilmeyenler varsa kısaca anlatmam iyi olacaktır. 15.000'den fazla aktif olarak içerik gönderen kullanıcısının belirlenen konular üzerine yaratıcı çalışmalarını, genellikle de mizahi eserlerini gönderdikleri bir web sitesi. Aslına bakarsanız daha çok bir tür kollektif blog olarak değerlendirmek doğru olacaktır.

Penguen dergisi ve bobiler.org'u işbirlikleri için tebrik eder, başarılar dileriz.

Yorumlar (10)
 1. Göksel Göksel

  düşünce olarak güzel bir birleşme olmuş umarım ilerde her iki tarafta tarafsızlığını koruyarak yoluna devam edebilir

 2. çok güzel bi işbirliği gerçeken... Tebrik ederim.

 3. Penguen'e daha sıkı bağlanacağım artık öyleyse (: .

 4. Güzel bir sinerji yaratacaktır.

 5. Sabrican Sabrican

  Çok mantıklı olmuş.

 6. Hüseyin Taşdemir Hüseyin Taşdemir

  Bobiler basılı mizah kısmında kendine güclü bir partner bulurken, penguen dergiside hem içerik hemde kullanıcı interaktivitesi bakımından son derece güçlü bir ortak bulmuş. Açıkcası bobiler'in başarısını ben birçok mizah dergisinde bulamıyorum. Hele uzayıp giden konularda bir beyin fırtınasıyla ortaya çıkmış çizimler gerçekten süper..

  Umarım çok uzun süre gider.

 7. Bobiler.org'un izleyici kitlesi hiç azımsanamıyacak kadar fazla :) Penguen'de eminim bobiler'in mizah sever kitlesinden iyi yararlanıcaktır. Hem okuyucu hem de içerik olarak. Dergi bastırsak tutturabilir miyiz diye düşüncelerin dolaştığı bobiler için de çok iyi bir anlaşma oldu.

 8. Daily News Daily News

  Bobilerin zaten hastasıydık. Harika olmuş.

 9. Harika bir olay. Haberim yoktu.

 10. Penguen Oyunu Penguen Oyunu

  bu birleşim iki tarafada iyi geldi sanırım.