Penguen ve bobiler.org anlaştı online kullanıcı içeriği dergiye girdi

Penguen ve bobiler.org anlaştı online kullanıcı içeriği dergiye girdi

Bugüne kadar keyif almadan çıktığımı hatırlamadığım site bobiler.org ile popüler mizah dergisi Penguen ülkemizde daha önce gerçekleştirildiğini hatırlamadığım türden bir anlaşma yapmışlar. Yapılan anlaşmaya göre bobiler.org'daki başarılı bulunan çalışmalar haftalık olarak Penguen dergisinde yayınlanıyor olacakmış.

Basılı medya ile kullanıcı taraflı içeriğe odaklı bir online yayının işbirliği adına değerli ayrıca son derece de keyifli bulduğum bu anlaşmanın bobiler.org'a eserlerini gönderen kullanıcılara da faydası dokunuyor olacakmış. Şöyle ki; bobiler.org'da çalışması yayınlanan ve beğenilmesi durumunda Penguen'e çıkan eserlere telif ödenecekmiş. Elbette bunu bir gelir kanalı olarak düşünmek doğru olmaz. Daha çok bir eser hakkının ödenmesi ve karşılıksız bırakılmaması olarak değerlendirmek gerekir. İşin bu boyutunu göz önüne aldıkları için herşeyden önce iki tarafa da tebrikler.

bobiler.org'u bilmeyenler varsa kısaca anlatmam iyi olacaktır. 15.000'den fazla aktif olarak içerik gönderen kullanıcısının belirlenen konular üzerine yaratıcı çalışmalarını, genellikle de mizahi eserlerini gönderdikleri bir web sitesi. Aslına bakarsanız daha çok bir tür kollektif blog olarak değerlendirmek doğru olacaktır.

Penguen dergisi ve bobiler.org'u işbirlikleri için tebrik eder, başarılar dileriz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.