iPhone ve Windows Mobile için Google Sync çözümü yayında
Mobil

iPhone ve Windows Mobile için Google Sync çözümü yayında

Google takvim ve kontak senkronizasyonu için bugün itibariyle Google Sync'in beta versiyonunu devreye aldı. iPhone ve Windows Mobile cihazlar için anlık olarak Gmail kontaklarınızı ve Google Calendar girişlerinizi senkronize eden uygulama, SyncML destekleyen diğer cihazlar için ise sadece kontaklar için çalışıyor. Google Sync'in Blackberry için olan versiyonu zaten yaklaşık 1 yıldır bulunuyordu.

Eminim birçok yakın teknoloji takipçisi ve web tabanlı uygulama meraklısı için ciddi zorluk olan veri taşıma ve senkronizasyon Google'ın genişletilmiş mobil cihazları destekleyen Sync çözümü ile büyük ölçüde kolaylaşacaktır.

Özellikle eklemekte de fayda var, "Push" teknolojisiyle çalışan servis, herhangi bir güncelleme durumunda çift taraflı olarak senkronizasyon gerçekleştirebiliyor.

Elbette geçmişte benzer amaçla kullanılabilen uygulamalar mevcuttu, ancak inanıyorum ki uygulama sağlayıcının Google olduğu bir çözüm benim gibi birçok kullanıcıya artık "denemenin zamanı geldi" dedirtecektir.

Bugün duyurusu yapılan Google Sync'i buradan deneyebilirsiniz.

Yorumlar (3)
 1. Biraz ozen lutfen..

  Kontak : Baglanti

  Lokasyon : Konum (Onceki yazilarda)

 2. Sezer Yeşiltaş Sezer Yeşiltaş

  Google, Microsoft'un active sync protokolü üzerinden bu senkronizasyon işini yaparak ayrıca telefonlara birer client yazmaktan kurtulmuş oldu, active sync destekleyen telefonlara bir exchange server tanıtır gibi google serverını tanıtıp hazır yapıyı kullanmaya başlabiliyorsunuz. Zaten ancak bu sayede iPhone'daki calendar'ı sync edebilirsiniz çünkü apple developerlara sunduğu sdk'sında calendar'e erişim izni vermiyor.

  Google akıllı...

  Google koplekssiz...

 3. google internet demek değil mi zaten?