Webrazzi.TV ReklamStore ofisinde

Ali Özen ve Şencan Özen kardeşlerin kurduğu OZN Medya çatısı altında çalışmalarını sürdüren reklam ağı ReklamStore‘un Maslak Park Plaza’daki ofisine Webrazzi.TV ile konuk olduk.

Açık yüreklilikle paylaştıkları bilgiler ve herzaman gösterdikleri samimi tavırları için kendilerine teşekkür ederiz.

Yorumlar (28)

 1. Günlük tıklamanın 150-200 bin olduğunu söylüyorlar. http://www.reklamstore.com ‘da 2.5 milyon olduğu yazıyor. Günlük 85 bin civarına denk geliyor. iki kardeş gaza mı geldiler 🙂

  http://www.reklamstore.com/

  Dünkü Gösterim: 22.999.235
  Geçen Ay Gösterim: 990.681.963
  Geçen Ayki Tıklama: 2.539.822
  Kayıtlı Site: 36.159

  Cevapla
 2. ilk başlarda çıkan aksilikleri nedeniyle kullanmayı düşünmüyordum ama bu röportajı izledikten sonra fikrim dedğişmeye başladı diyebilirim …

  İyi olmuş …

  Cevapla
 3. Arda Bey röportaj için teşekkür ederim. Keyifli ve faydalı bir sohbet gerçekleştirmişsiniz. İşlerinizin yoğunluğundan olsa gerek pek fazla yorum (analiz) yazılarınızı okuyamıyoruz. Gelişmelerden bizi haberdar ediyorsunuz ancak biraz da tecrübelerinizden faydalanmak istiyorum. Başarılar dilerim.

  Cevapla
 4. Profesyonel bir sunucu ve isteksiz ve yine hazırlıksız bir konuk.
  Bravo Arda Bravo Reklamstore.

  Cevapla
 5. Çok samimi geldi bana ayrıcas Reklamstore’un temiz internete destek verdiğini düşünerekten 1 sitemde kullanmaya başladım bile…
  Güzel bir roprtaj olmuş.
  Eleştirilecek çok yönü var reklamstore’un şu roportaj sonrasında biraz hantal olduklarını düşündüm(:
  200K$ gibi bir para toplamda harcanmış,bu kadar para harcayıp başarısız olmak imkansız gibi birşey zaten…
  Temennim Reklamstore’un iyi yerlere gelmesi yönünde..Başarılar Reklamstore

  Cevapla
 6. Erhan Denre |

  Yayıncıların yarattıkları kampanyalarda, yayıncıya günlük bütçesini sorduktan sonra reklamın gösterileceği gün sayısınıda girdirterek toplam maliyeti en baştan hesaplayan reklamstore, maliyetin altında sonuçlanan reklam kampanyaları hakkında yayıncılarına hiçbir bilgi vermemekte, hatta yayıncılar içeride kalan paralarını geri alabilmek için defalarca iletişim mesajı göndermek zorunda kalabilmektedir.

  Çok yakın bir arkadaşım yakın zamanda deneme amaçlı bir projesinin reklamını yayınlattı. Günlük 10 YTL bütçe belirledi, 3 günlük kampanya yarattı ve 30 YTL peşinen çekildi.

  Fakat 3 günün sonunda tıklama maliyetleri 5 YTL civarındayken, 45 ytl ortadan kayboldu. 45 YTL nin geri yatırılması için 1 hafta boyunca yollanan 3. iletişim mesajından sonra geri dönüş yapılacak ücreti geri ödedir. (Son mesajda cevap verilmemesi durumunda yasal mercilere başvurulacağı yazılmasıda bununla ilgili olabilir tabiki.)

  Erhan Denre
  KOÜ TeknoPark AR&GE Öğretim Görevlisi

  Cevapla
 7. reklamstore reklamverene 10-15 kurusa sattığı reklamları yayıncılara 1-2 kuruşa yayınlattırıyor. Yayıncılara karşı açık bir politika izlenmediği için reklamstore’u kullanmıyorum ve kullanmamayı öneriyorum.

  Cevapla
 8. Yayın ağlarının genel politikası zaten, “çok” satmak “az” ödeme yapmak. Sana deniyor ki, şu reklamı şu banner alanına şu süreyle gir. Hem az para kazanıyorsunuz, hem de reklamını yayınladığınız firma ile herhangi bir kontağınız, kontakt e-mailiniz olmuyor. Sadece reklamı gir geç mantığı var. Tercih etmediğimiz bir yöntem aynen.

  Cevapla
 9. Webrazzi.Tv de yazdım. buraya da yazayım;

  Google Türkiye’nin ofisini merak ediyoruz. Webrazzi TV Google’ın türkiye ayağına gidemez mi?

  çok şûkela olur.

  Cevapla
 10. @kuzey. Adamlara laf atacaksan araştır at istersen. Sitede 0,05 kuruşa istediğin tıkı alabilirsin kardeşim. Nerden uydurdun 15 kuruşu.

  Cevapla
 11. Reklamları yayınlıyoruz ama uzun süredir reklamlar değişikliğe uğramadı bu sebeple reklam tıklamalarında bayağı bi düşüşler yaşanıyor.Bunlara önem verirlerse daha iyi olacak

  Cevapla
 12. Reklamstore’da penis büyütücü reklamlar, geciktirici reklamları ve artık insanları mağdur eden kontör reklamları oldukça ben bu sistemi kullanmam.

  Cevapla
 13. Anlamadigim olay su bunu izleyen arkadaslar yazilim maliyetleri ne kadar olacagini az cok tahmin eder…En buyuk gideri yazilim olduguna gore 15 bin euro ile baslanmis sonradan 200 bin euro ya cikmis… Pek mantikli degil… Burda reklam store reklam yapiyor 🙂 biz guclu bir firmayiz gibisinden kurnazliga yatiyorlar gibi… Zaten tam o bolumu seyrederseniz iki kardes bir birini dinlerken anlarsiniz :)…

  “Tam olarak anlatmak istedigim @Mehmet ALP’in dusunup yazdigi yorum gibi…”

  Cevapla
 14. Reklamstore gayet iyi bir siteydi.paramı yatırdı.memnundum.ama vergiler çok düşürüyordu fiyatı.

  Reklamstorede bir kaç sahte click yarattığım anlaşıldı.hesabım kapatıldı.ama paramı yatrdılar.şimdi adtechle çalışıyorum.paramı yatırıolar ama adtechte çok az verior.

  adhooda geçtim oda 6-7 kuruş verioz diolr tıklama basına.hiçte öyle değil.

  güvenilir güzel bir sponsor bulmak zor 😀

  Cevapla
 15. reklamstore biraz daha geniş coklu reklamlara yonelmesi acısından yanayım fakat bakıyorumda cok sayıda reklam yayın platformu acısından biraz düşük umarım daha geniş ve coklu reklam yayınlama politikasına geciş yaparlarsa biz yayıncılar olarakta sitelerimizde yayın agı reklam görselliğini gelen ziyaretcilerimize göze dolgun gelecegini düşünyorum suan turkiyede internet sanal reklam üzerine hatırı sayılır reklam sirketleri bu konuda oldukca zayıf durmakta saygılarımla

  Cevapla
 16. Ali ve Şencan Özen’in yaşları çok genç ve takdir edilesi bir girişimde bulunmuşlar.

  Reklam çeşitliliği şu sıralar pek fazla yok ama sebebibin krizden dolayı olduğunu düşünüyorum.

  Cevapla
 17. @Melis,

  Hayatın içinde böyle gerçekler de var. Bir çok insan sağlık ürünlerini kullanıyor. Reklamlarının bolca yapılmasının sebebi de arz talep olsa gerek.

  Cevapla
 18. google ile tek fark reklam içeriği yani google da çıkan reklam başlığı ismi çeşidi çok reklamstore’unkiler çok kısıtlı bence ve hani ismini yaz aşkını ölç falan bunları artık kullanıcı sevmiyor yani otomatik olarak itici hale gelmeye başladı bu reklamlar. daha yaratıcı daha çekici ve daha gerçekçi bişiler üzerinde çalışmak lazım bence.

  Cevapla
 19. yalancılar gibi bana öyle geldi mesela mp3 vs yasal olmayan siteleri kesinlikle kabul etmiyoruz diolar rapidshare.com linki geçen her site yasal diildir ve kapatılmaya mahkumdur ve benimde sitemde reklamstorenin reklamı var ve full warez site:)

  Cevapla
 20. Güven Şaşmaz |

  ReklamStore, yayıncılara neden bannerlarını yayınlaması gerektiğini ve bunun kazancını belirtmiş, çok güzel.

  peki ReklamStore neden kendi sitesinde kendi bannerlarını yayınlamıyor merak ettim.

  Güzelim siteler bu zevk fıkarası bannerlarla mahvoluyor. Tıkla 100 kontör, yok penis boyu 10cm uzasın, yok şu şarkı hangi şarkıcının gibi embesil diyaloglarla aptal yerine düşürülüyoruz.

  Sitemim reklamstore’ a karşı değil, bu tip sitelerin tamamınadır. Reklam yayınlayanların kalitesi sizlerin para kazanabilmesi için yeterli olmalıdır, ne güzel. Ama reklam verenlerin, aptal reklam içerikleri bizlerin sitesini mahvedebilir, bunda bir sorun yoktur…

  bu kadar açgözlü olunmamalı. biraz seviye lütfen. sizlerin kalitesiz, iğrenç bannerları yüzünden her sitede virüs var sanıyoruz. o denli kaliteyi aşağıya çekiyorsunuz… o ofisin ve forsunuzun hakkını verin.

  Cevapla
 21. @Güven Şaşmaz,

  Söylediklerine %100 katılıyorum. bu melodi ve yetişkin içerikli reklamlar sebebiyle, reklam store yayıncısı olan sitelerin ziyaretçilerinin güveni sarsılıyor. Kendi sitemden örnek vermek isterse; sağlık içerikli bir sitem var. Reklam store yayıncısıydım. Yine bu melodi reklam çıkıyordu tabii ki. Reklama tıklayıp üye olanların hep kontorleri gidiyordu ve dönüp bana mail atıyorlardı artık siteniz girmeyeceğiz diye.

  Ne kadar kötü bir durum değil mi? amaçları her iki tarafa da kazandırmaksa yayıncıyı da düşünmeliler.

  Cevapla
 22. genel olarak bakıldığında şunu anladım reklam store iyi yerlere gelmiş ama hiç bir zaman bizi büyüten webmasterler diye düşünmüyorlar ve bu tür bir cümlede sarf etmediler bence bilmelilerki o kişileri o duruma getiren web masterler istedikleri kadar reklam alsınlar yayınlıyacak site bulamadıktan sonra hiçbir işe yaramaz artı arkadaşlarında belirttiği reklam ceşitleri oldukca bu kayıp kacınılmaz olucak yok penisini büyüt,100 kontor kazan reklamlarından gına geldi ve bıktı insanlar bu sebeble dikkatle reklam almalılar bence yoksa reklam yaptıracak webmaster bulamıyacaklar cünkü ben kendimden pay biçiyorum ve genel olarak arkadaşlarımada sorduğumda bu tür reklam cıkan sitelerde minimum seviyede duruyor ve cıkıyorum abarttılar bence daha temiz reklam içeriği olmalı ayrıca kontorleri giden kişiler bence yakında suç duyurusunda bulunurlarsa bu sucun ortağı olmak istemezler sanırım

  peki ben bunları neden yazıyorum reklam vermeyi düşünüyordum ki konuşmaları ve burada yazılan tepkileride görünce vazgectim inşallah düzelmiş temiz bir store görünceye kadarda iptal furumunda kalıcak bu işlemim..

  Cevapla
 23. teşekkürler, güzel bir söyleşi olmuş.

  zekeriye demir.

  Cevapla
 24. Ben Sürekli Reklamstore Kullanıyorum Artık.. Bundan önce 10’a yakın firma değiştirdim. En Kalitelisi Reklamstore..

  Cevapla

Bir Cevap Yazın