Grou.ps'un Facebook Connect ve ActivityRank yenilikleri

Grou.ps'un Facebook Connect ve ActivityRank yenilikleri

San Francisco ve İstanbul ofislerinde geliştirilmesine devam edilen Emre Sokullu'nun kurucusu olduğu Grou.ps'a yeni özellikler eklenmeye devam ediliyor. Grou.ps 350 bin üyeye ve 50 bin gruba ulaşmış durumda. Grou.ps geçtiğimiz Temmuz ayında Golden Horn Ventures'tan $1. 1 milyon yatırım alarak yoluna devam etmişti .

Grou.ps'a eklenen yeni özelliklere geçecek olursak; son günlerin büyük haberi ve bizim de üzerine yazılar yazdığımız Facebook Connect artık Grou.ps'ta. Facebook Connect entegrasyonu tamamlanan siteye isteyen üyeler Facebook profilleriyle giriş yapabiliyor, Facebook üzerinden arkadaşlarına grup davetiyesi gönderebiliyorlar. Facebook haber kaynaklarına Grou.ps aktivitelerinin gönderilmesi ise üzerinde çalışılan bir diğer özellik. Geçtiğimiz ay siteye Twitter eklenerek kullanıcı adı ve şifresini kaydeden kullanıcıların Twitter durumlarının yayınlanması da sağlanmıştı.

Grou.ps'un kendine özgü yeniliği ise ActivityRank. ActivityRank ile grup üyelerinin aktiflikleri ölçülüyor ve bir değer ortaya çıkıyor. Üye listesinde üyeler bu ActivityRank değerlerine göre sıralanıyor, değerleri ne kadar yüksekse o kadar ön plana çıkarak popüler oluyorlar.

Aslında ActivityRank grup yöneticilerinin işini kolaylaştırmaya yarayan bir özellik, grup yöneticisi kendi belirlediği aktiflik kriterlerine göre üyeleri değerlendiriyor ve belli bir ActivityRank değerini geçen üyelere özel yetkiler, moderasyon özellikleri verebiliyor. Bu şekilde üyelerin gruplar içinde daha çok paylaşım yapması teşvik ediliyor olacak.

Global pazarlarda Türkiye'den aldığı yatırımla yoluna ve gelişimine devam eden Grou.ps'un kriz döneminde çalışmalarını hızlandırıp, devamında ortamın durulma aşamasında önemli şirketler tarafında dikkatleri üzerine çekmesini muhtemel görüyoruz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.