Pronected ve Aktif İleti Grubu'nun basın toplantısı
Genel

Pronected ve Aktif İleti Grubu'nun basın toplantısı

13 Kasım'da verdiğimiz haberde iş ağı Pronected'ın Aktif İleti Grubu'undan $1.5 milyon yatırım aldığını paylaşmıştık. Konuyla ilgili o günden bugüne kadar şirketlerden Pronected tarafından Webrazzi'ye yapılan doğrulama dışında herhangi bir resmi açıklama gelmemişti. Ancak bugün yapılan basın toplantısında yatırımın iki tarafı da masaya oturdu ve Webrazzi'nin telâffuz ettiği $1.5 milyon'luk rakamı doğruladı.

Gerçekleşen $1.5 milyon'luk yatırım ile Aktif İleti Grubu Pronected'ın söylediğimiz gibi çoğunluk hissesini almış ve bu oran %70 olarak belirlenmiş.

Bugün gerçekleşen basın toplantısının ardından Milliyet ve Hürriyet gibi büyük medyada da haber yapılan Pronected, şirketin yatırım sonrası hedefleri ile ilgili olarak da yine Webrazzi'de paylaştığımız detaylara yer vermiş.

2009 sonuna kadar 500 bin üyeye ulaşmayı hedefleyen servisin, global açılım planları da gerçekleşen yatırım ile en azından finansman boyutunda kabul edilebilir pozisyona gelmiş.

Konuyla ilgili ilk yazımızda da dediğim gibi aynı cümleyi olduğu gibi kopyalıyorum: Ekonomik kriz belirtilerinin gündem oluşturduğu şu günlerde böylesine bir yatırımın Türkiye internet pazarına olan inancı güçlendireceğini düşünüyorum ve hem Aktif İleti Grubu’nu hem de Pronected’ı kutluyorum.

Yorumlar (9)
 1. Basın toplantısında masaya parayı koydular mı? Parayı görmeden inanmayız!

  https://webrazzi.com/2008/11/13/pronecteda-15-milyon-dolar-yatirim/#comment-232846)

 2. Harika bir haber..

  Hem pronected'i hem de aktif ileti grubunu kutluyorum.

  Korlerle sagirlar, birbirlerini agirlar..:)

 3. Pronected'le alakam yok, kullanıcı hesabım bile yok. Hatta bana gönderdiği spam mailinden dolayı antipatim var. Ancak bu yatırımın inandırıcılığının sorgulanmasını Pronected'e olan kıskançlıktan ileri geldiğini düşünmekteyim.

  Aktif İleti Grubu'nu da tanımam etmem. "Parayı görmeden inanmayız" gibi ifadeler çok basit eleştiriler. İnsanların yaptığı işlere biraz saygı duymalıyız.

 4. @Cebe, önceki haberdeki yorumlara bir göndermeydi. Linki tekrarlayayım: https://webrazzi.com/2008/11/13/pronecteda-15-milyon-dolar-yatirim/#comment-232846

 5. Sürekli Izleyici Sürekli Izleyici

  anasayfaya sekreter koymuşlar birde. Koç Holding de benim sitelerime 35 Milyon $ yatırım yaptıydı geçenlerde. reklam kokan hareketler bunlar Mike...

 6. Nadir Erbernt Nadir Erbernt

  Anasayfadaki sekreter hanım artık pronected turu denen bi sayfada, izle izle bitmiyor hatun kişi :)

  ciddi birşeyler yazmak gerekirse; tebrikler aktif, internete para yatırmak vizyon ister, umarım başarılı olursunuz

 7. Vedat Erol Vedat Erol

  Pronected’i tabrik ediyorum çok güzel bir iş çıkarmışlar ama Aktif İleti daha çok takdiri hak ediyor. Bu şartlarda internete güvenmek, değerli bir işi görüp yatırım yapmak çok güzel bir atılım. Para doğru veya değil fakat yanlarında olmalaları bile güzel cesaret verici.

 8. Zeki Çevik Zeki Çevik

  altın örümceğe katılmayı düşünürlermi merak ediyorum..

 9. Pronected son durum nedir arkadaşlar. Milyon dolarlık yatırım meyvelerini verdi mi?

  1.5 milyon dolar yatırım ama ortada ne reklam var ne de farklı tanıtım. Sadece birkaç dizi izleme sitesinde ufak reklamlarınla karşılaştım o kadar... Aradan geçen bu kadar zamana rağmen pek ses getiremedi sanırım.

  Webrazzi'nin bo konudaki incelemesini sabırsızlıkla bekliyorum.