Startup Weekend Türkiye'de; Girişim Günleri İstanbul 2008
Etkinlikler

Startup Weekend Türkiye'de; Girişim Günleri İstanbul 2008

Dünyanın ilk girişimci platformu olarak tanınan "Startup Weekend" etkinliğini 29-30 Kasım tarihleri arasında İstanbul'da Kadir Has Üniversitesi'nde sevenload ana sponsorluğunda düzenlenecek.

Etkinlikte Türkiye'deki internet tutkunları ticari fikirlerini sunma ve grup halinde gerçekleştirme fırsatı bulacaklar. Yapılan sunumların ardından katılımcılardan en fazla oyu alan girişim fikri, üzerinde çalışılmak üzere seçilecek. Seçilen fikrin şirket haline dönüştürülebilmesi için hafta sonu boyunca gerekli bütün hazırlıkların yapılmasının ardından etkinlik sonunda tüm katılımcıların kararı ile şirket haline dönüştürülecek ve etkinliğe katılanlar çok ortaklı bir limited şirketin ortağı olarak etkinlikten ayrılacaklar.

İki günlük bu etkinliğin organizasyon modeli gereği alınan 55 YTL'lik ücret, Webrazzi okurları için Salı Günü (25 Kasım) 23:59'a kadar yaklaşık 25 YTL (15$) olacak. Eventbrite üzerinden satın alarak temin edebileceğiniz bu biletle, olası bir girişime ortak olma şansı yakalayacaksınız.

Ayrıca etkinliğin değerli anlarının videoları izlemek isteyenler için sevenload'da bir WEBtv kanalında yayınlanacak.

Ülkemiz bu tarz yenilikçi daha bir çok etkinliğe ev sahipliği yapabilecek potansiyelde. Girişim Günleri etkinliğinin tüm detayları hakkında bilgilendikten sonra, gerçekten değer üretebileceğini ve sinerjinin içinde etkin yer alabileceğini düşünen web girişimcilerinin keyifli bir hafta sonu geçirebileceğini tahmin ediyorum.

Açıklama: Erhan Erdoğan sevenload'da Teknoloji Evangelisti olarak çalışmaktadır.

Yorumlar (5)
 1. Barış Barış

  Fikrimizi (projemizi) herkesin önünde açıklayıp oy beklemek ne kadar mantıklı bilemiyorum :)

  Ya fikrimiz o anda başkası tarafından çalınırsa

  ?

  + bu tür organizasyonlar neden ücretli oluyor onları anlamış değilim. Yatırım şirketlerinden bu tür Etkinlikler için yatırım alınmıyor mu ?

 2. Muhammed Muhammed

  Heycanla bekledigim bir etkinlikdi, sonunda tarihi beli olmasi beni sevindirdi, biletimi hemen aldim ve buyuk bir heycanla bekliyorum girisimcilere simdiden kolay gelsin ;)

 3. Daha önce ABD`de katilmistim Girisim Günlerine (Startup Weekend). Acaba ayni konsept`mi?

  Website`den görebildigim kadariyla cok güzel bir hazirlik yapilmis. Organizatörleri tebrikliyorum.

  Heycanla beklemekteyim...

 4. Serhat Arsal Serhat Arsal

  Ancak kuru kuruya etkinlik düzenleniyor zaten..Sonuç yok.Fikri,projesi desteklenen yok reelde.Ancak böyle bir avuç uyanık geçinen bile tipli kişi fikir çalma seferleri düzenliyorlar dünya genelinde.Sonuç olarak kendi maddi gücünüz ve birebir ilişki ağınız yoksa hayallerle yetinmeye mahkumsunuz.

 5. Atil Aydogan Atil Aydogan

  Birileri dünyada yapılan bir etkinliği Türkiye'ye getiriyor. Oyunun kuralları da baştan yazılmış, çizilmiş, üzerinde çalışılmış. Hazıra konuyoruz. Harika!

  100 kişinin katılabileceği bir sosyal ortam ve start-up tecrübesi edinme imkanı. Bundan daha sevindirici ne olabilir ki ?

  Organizasyonu yapan arkadaşlara teşekkürler.