Hocam.com tüm üniversitelilere açıldı!

2005 yılının son çeyreğinden itibaren ODTÜ öğrencilerine özel sosyal platform olarak yayına başlayan hoccam.com, 2006 Haziran ayından itibaren kurucusu Cumhur Onat ile birlikte Sinerji İnteraktif'e katıldı. Geçen haftadan itibaren ise hocam.com (eski adıyla hoccam.com) alan adıyla tüm üniversite öğrencilerinin kullanımına açılan site Türkiye'nin en büyük online kampüs platformu olmayı amaç edinmiş.

Hocam.com'da bilinen sosyal ağ sitelerinde bulunan özelliklerin dışında, geçmişin popüler mecrası forum sayfaları da önemli ölçüde yer kaplamakta. Kişisel olarak bildiğim Ankara üniversite öğrencilerinin forum merakı burada da kendini göstermiş ve bilindik sosyal ağlarda olmayan geniş içerikli bir forum hayat bulmuş.

Sinerji İnteraktif'in içinde geliştirilmesine devam edilen Hocam.com'da forumlar üniversitelere özel ve genel olarak ikiye ayrılmış durumda. Üniversitelere özel forumlarla sadece ilgili üniversitenin öğrencilerinin sistemde tartışabilmesi sağlanmış.

Bu yeni gelişim siteye yeni üye olanları ve site sahiplerini heyecanlandırsa da, ODTÜ'lüler bu durumdan pek de memnun değiller. Sadece ODTÜ'lülere özgü bu arkadaşlık ortamını paylaşmaya razı olmasalar da kabullenmiş görünüyorlar. 10 bin ODTÜ'lü üyesi olan site 1 hafta içerisinde diğer üniversitelerden de 6 bin üye almış. Bir haftada kazanılan üye sayısı Hocam.com'un diğer üniversitelere açılmasının doğru bir hamle olduğunu ortaya çıkartıyor.

Girişim bütçesi olarak 100 bin dolar belirlendiğini öğrendiğimiz Sinerji İnteraktif kurucusu Şenel Şahin, yakın zamanda reklam çalışmalarına başlanacağı haberini veriyor ve önümüzdeki dönemde diğer sosyal ağlarda olmayan çeşitli özellikleri de hayata geçirmeyi planladıklarını ekliyor.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.