Sanal Dünya Oyun ile Birleşti: Sanalika.com

Sanal Dünya Oyun ile Birleşti: Sanalika.com

Komikler.com, Zaplat.com, Fotzilla.com gibi girişimlerin kurucusu Erdem Usul'un da ortağı olduğu Oyun Stüdyosu tarafından hayata geçirilen Sanalika, sanal dünya uygulamasını oyun konseptiyle birleştirmiş ve keyifli arayüzleri ile başarılı bulduğum beta yayınına başlamış.

Farklı yaş gruplarına göre ayrılmış dünyaların olduğu Sanalika'da, bir cadde üzerinde başladığınız sanal yaşamınıza "Sevgi Apartmanı"'ndaki odanızda, kahvehane'de, bowling salonu'nda, cafe'de, disco'da, restaurant'ta ya da plajda devam edebilirsiniz.

Cafe'de oyun makinaları ya da dart tercih edebileceğiniz gibi, kahvehane'de okey, tavla gibi ortamına uygun oyunlar da oynayabilir ya da direkt bowling salonuna geçebilirsiniz.

Sanalika'daki karakterinizin özelleştirilebilir olduğunu ve sanal dünyadaki diğer kişilerle etkileşim kurabildiğinizi de vurgulamadan geçmeyelim.

Henüz beta aşamasında olan servisin önümüzdeki dönemlerde içeriği ve senaryolarının güçlendirileceğini ayrıca mikro ödeme seçeneklerinin de çalışmalarının sürdüğünü öğrendim.

Oyun sektöründe henüz sürmekte olan fırsatların yanına sanal dünya trendinin de eklenmesi ile, kolay, anlaşılabilir ve kullanılabilir Sanalika'nın başarılı bir çalışma olduğunu düşünüyorum. Servisin henüz aktif olmayan birçok özelliğinin ve bölümünün de hayal gücünün sınırlarını zorlayabilecek boyutlara çıkması ile yarattığı değeri üst seviyelere taşıyacağına inanıyorum.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.