Doğan Grubu'nun rehberi bravoo! yayında!

Doğan Yayın Holding ile SEAT Pagine Gialle ortaklığında kurulan online rehber ve yerel şirket/hizmet arama servisi bravoo! yayına başladı.

Bugün aldığım bir e-posta ile yayına girdiği bildirilen bravoo!'yu kısaca incelediğimde tatmin edici sonuçlar aldığımı söylemeliyim.

Ürün ya da marka/firma araması yapılabilen bravoo!'da şehir, ilçe/semt ve adres bazında yakın çevre araması gerçekleştirmek de mümkün.

Yapılan aramalarda bulunan sonuçları harita üzerinde de gösteren bravoo! şahsen uzun süredir ihtiyaç duyulan bir alanı kapattı diye düşünüyorum.

Yaptığım denemelerde ofisimizin bölgesi olan Kalamış'ı tanımaması dışında her türlü aramaya işe yarar sonuçlar döndüren ve girdiğim bölgelerde bulamadığı ürün ve firmalar için yakın bölgelerdeki sonuçları veren bravoo! özellikle başarılı harita uygulaması ile tatmin ediciydi diyebilirim.

Beni en çok etkileyen özellik ise bulduğunuz bir adresin yol tarifini alabiliyor olmanız. Deneme amacıyla yaptığım aramalarda ofisimizin sokağından itibaren hem haritada göstererek hem de yazılı olarak sunulan yol tarifi gerçekten dikkat çekiciydi.

Henüz beta aşamasında olan bravoo!'nun basılı rehberinin İstanbul baskısı da ayrıca 1.250.000 kopya ile adreslere gönderilmiş. Yakın zamanda İstanbul'da yaşayan okuyucularımız kapılarının önünde bir rehber bulurlarsa şaşırmasınlar.

Sitede küçük birkaç problem de gözüme çarpmadı değil aslında. Görüş ve öneriler bölümünde servisin adres, telefon ve e-posta adresi dışında bir iletişim formu olması sanırım buradan beklenilen geri dönüşleri derlemek için çok daha etkili ve değerli olacaktır.

Servisin yardım bölümündeki anlatımlardan dikkatimi çeken ise henüz yayında olmadığını farketmeme rağmen yakında devreye gireceğini tahmin ettiğim üyelik sistemi. Bu sistem devreye girdiğinde anlatılanlara göre kullanıcılar istedikleri işletmeleri adres defterlerine ekleyebilecekler.

"Üyelerimiz ilgilendikleri firmaların bilgilerini kendilerine özel bir Adres Defteri yaratarak sınıflandırılmış halde saklayabilir, ve dilediklerinde tek tık ile ulaşabilirler. Ayrıca, incelemiş oldukları son 5 firmaya da diledikleri anda tek tık ile ulaşabilirler. Bunun haricinde, site içerisinde doldurmaları gereken formlarda ad-soyad, adres, e-posta gibi bilgileri tekrar tekrar girmeleri gerekmez. Bu bilgiler üyelik kayıtlarından alınarak ilgili formlara otomatik olarak yerleştirilir."

İhtiyaç olduğunu düşündüğüm bravoo!'nun yazımın başında belirttiğim gibi önemli bir açığı kapatacağını düşünüyorum ve uygulamanın başarısından dolayı da denemenizi tavsiye ediyorum.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.