Etkinliklerinizi LinkedIn'den duyurun

LinkedIn'e önemli özellikler eklenmeye devam ediyor. İş ağı olarak çalışan LinkedIn'in belki de çok daha önceden eklenmesi gereken "Etkinlik" modülü hayata geçirildi. LinkedIn'de profili olan insanların büyük bölümünün amacı yeni iş bağlantıları edinmek ve sektörde olan bitenden haberdar olmak. Sektörden haberdar olmak için yapılması gerekenlerin başında ise önemli toplantıları, seminerleri, organizasyonları kaçırmamak geliyor. Etkinliklerden haberdar olmak bu yüzden birçok profesyonel için büyük önem taşıyor.

LinkedIn Etkinlik sayfalarında tarih, lokasyon ve toplantı türüne göre detaylı aramalar yapılabilmekte. Bunun dışında etkinlik paylaşmak, önermek, etkinliğe katılacak insanları görmek mümkün. LinkedIn'in etkinlik sayfaları tasarım olarak bir numaralı rakibi Xing'e kıyasla daha sade ve basit.

Profesyonel ağını LinkedIn üzerinden genişletenlerin bundan sonra servisin bu yönde bir bölümü olduğunu göz önüne almalarını tavsiye eder ve bu bölümlerde Türkçe etkinlik içeriğinin güncel ve yoğun olarak yer alacağını umarız.

Ek bir bilgi verecek olursam, Anderson Analytics tarafından yapılan LinkedIn araştırmasından elde edilen verilere göre LinkedIn kullanıcılarının %60'ından fazlasının yıllık geliri $93 bin veya üzerinde. Araştırmadan çıkan en ilginç sonuç ise genel olarak 150'nin üzerinde bağlantıya sahip olan kullanıcıların yıllık gelirlerinin $200 bin - $350 bin arasında değişmesi. Bu sonuca göre ne kadar çok bağlantınız varsa o kadar çok gelir elde edebilirsiniz denebilir. TechCrunch'taki bu araştırmayla ilgili yazının yorumlarına göz atacak olursanız, insanların tanımadıkları insanlardan gelen bağlantı tekliflerinden şikayet ettiklerini göreceksiniz. Sanırım birçokları "bağlantı= para" denkleminin çoktan farkına varmış. Ne kadar doğrudur orasını bilemiyorum...

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.