5 YTL kayboldu bulana PlayStation 3 hediye!

5 YTL kayboldu bulana PlayStation 3 hediye!

Uzmantv.com, itiraf.com, istanbul.net, ankara.net, izmir.net sitelerinin kurucusu Ersan Özer bugün Acıbadem civarlarında 5 YTL parasını kaybetmiş. Kaybolan paranın seri numarası B41 008921. Parayı bulan kişi eğer parayı PK. 78 Suadiye 34741 İstanbul adresine gönderirse Ersan Özer kendisine PlayStation 3 hediye edecekmiş.

5 YTL için ortalama 900 YTL'lik hediye verilir mi derseniz haklısınız. Hatta bu hediye için bir de web sitesi açmış Ersan Özer. ParamKayboldu.com!

Görünen o ki Ersan Özer para kaybetme işini alışkanlık haline getirip zengin gönlüyle hergün parasını bulana farklı bir hediye veriyor olacak. Bu işi de ortağı olduğu şirketi Magnet'in yeni girişimi olan ParamKayboldu.com üzerinden yapıyor olacak.

Buraya yazdığımız hiçbirşey şaka değildi aslında.

ParamKayboldu.com bugün hayata geçirildi ve sistemin mantığı şu. Hergün 5 YTL kaybediliyor ve bulana verilmek üzere bir ödül belirleniyor. Kaybolan paranın seri numarası sitede yayınlanıyor ve parayı bulup verilen adrese posta ile gönderen kişiye ödül veriliyor.

Hergün yeni bir 5 YTL ve yeni bir seri numarası, yeni bir ödül ile eşleştirilerek sitede yayınlanıyor olacak. 1 yıl içinde sitede yayınlanmış herhangi bir 5 YTL'yi bulursanız hediyenizi alabiliyorsunuz.

Yani, şöyle bir tablodan bahsediyoruz. Ersan Özer 1 yıl boyunca toplam 1.825 YTL kaybedecek, ve bunun karşılığında 365 farklı hediyeyi ödül olarak verecek.

ParamKayboldu.com şu an için gelir modeli olan bir girişim değil. Zaman içinde ödül sponsoru olan firmalar için bir platform yaratacak olan girişim, aynı zamanda Magnet siteleri için de önemli bir kanal yaratmış olacak.

Servisten haberdar olduğumda Ersan'a ilk sorduğum fikrin kime ait olduğu yönündeydi. Fikir tamamen Ersan Özer'e aitmiş ve aynı modelde çalışan başka bir servisi bugüne kadar görmemiş. Viral etkisi gerçekten yüksek olacağını düşündüğüm ParamKayboldu.com'un özellikle pazarlama boyutunda değer yaratacağını düşünüyorum. Önümüzdeki günlerde bilimum yazılı basında bu servisi görürsek de şaşırmayalım derim.

Son bir dipnot. "Paramı kaybettim getirene ödül vereceğim" modelinde kurgulanan yapılarda Milli Piyango'dan izin almak gerekmiyormuş. Yani benzer uygulamalar için çekiliş yapılmadığı için izin prosedürüyle uğraşmanız gerekmeyecektir

Ersan Özer'i eğlenceli ve kazançlı yeni girişimi için tebrik ediyorum ve içtenlikle seri numaralarını takip edeceğimi bildirmek istiyorum. ;)

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.