Xtranormal ile 3D video yaratmak çok kolay
Eğlence

Xtranormal ile 3D video yaratmak çok kolay

Xtranormal, son zamanlarda gördüğüm en etkileyici ve eğlenceli servislerden bir tanesi. Site, kullanıcıların kolayca 3D animasyon videoları yaratmalarını sağlıyor.  Xtranormal’ın iyi tasarlanmış ve kolay öğrenilebilen bir arayüzü var. Bir video yapmaya başladığınızda ilk olarak yaratmak istediğiniz karakterlerin görünümlerini ve sahnenin arka fonunu belirliyorsunuz. Daha sonra sıra senaryo yazmaya geliyor. Karakterlerin konuşmalarını diyalog halinde arayüzde belirlenen yerlere yazıyorsunuz. Sitenin yapay konuşma sentezleyicisi sayesinde yarattığınız karakterler  diyaloğu seslendiriyorlar.  Karakterlerin konuşurken yaptıkları mimikler ve hareketler hatta animasyondaki kamera açıları bile Xtranormal’in ara yüzünden ayarlanabiliyor.

Xtranormal’in yapay konuşma sentezleyicisi Türkçe’yi desteklemiyor, fakat İngilizce’nin yanında Fransızca, Almanca, İspanyolca, İtalyanca ve Japonca desteklenen diller arasında yer alıyor. Xtranormal üzerinde yaratılmış videolara bu linkden ulaşabilirsiniz.

Xtranormal, insanın başında saatlerini kolayca harcayabileceği çok eğlenceli bir servis. Yasaklamalarla canımızın çok sıkıldığı bu haftada, umarım Xtranormal herkes için güzel bir eğlence olur.

Buda benim yaptığım video:

Yorumlar (5)
 1. Yazıyı incelerken videoya dikkat etmemiştim. :)

  Eline sağlık Kerem harika olmuş. Servise de bayıldım gerçekten.

 2. Video harikaymış gerçekten. :)

  denemek lazım servisi

 3. Mehmet Alp Mehmet Alp

  Türkçeyi desteklese emiminki sitelerimin tanıtım bölümlerinde felan kullanırdım:)

  güzel servis..

 4. Sesebian Sesebian

  Evet türkçe olsa daha iyi olurdu.

 5. Avşa Adası Avşa Adası

  Evet bencede,aslında site sunumları için güzel olabilir ama tr desteginin olmaması kötü.