Basitlik basitlik değil, gizemli bir meziyet!

Basitlik basitlik değil, gizemli bir meziyet!

Basit araçlar yolun başındaki bir girişimci için iyi bir başlangıç olabilir. Girişimci kendini ve pazarı denerken, bir yandan da yaşayacağı sorunları basite indirgenmiş şekilde atlatmış olur. Bir süredir listelediğim araçlardan ilhamlar alabileceğinizi düşündüklerimi sizlerle paylaşmak istedim.

1 milyon piksel reklam alanının satılmasıyla oluşturulan "The Million Dollar" ana sayfası; bu tarz fikirlerin yaratıcılık olarak en etkileyicisi, ticari olarak da en başarılı olanıydı - hatırlayanlarımız çoğunluktadır. Bu fikri geçecek kadar şanslı olan bir ürün yok bugüne kadar ama aşağıda güncel bir kaç güzel örnek var.

Domai.nr: Domai.nr alanadı ararken kullanabileceğiniz; size hem web 2.0 trendini yakalayan adresler sunan hem de satın almanızı kolaylaştıran bir araç. Onlarca uzantı arasından size çekip çıkardığı sonuçları gördükten sonra kredi kartlarınızı kullanmak isteyebilirsiniz!

Usernamecheck: Popüler web sitelerinde kullanıcı adı bulmak bir uğraştır. Sizin sürekli kullandığınız kısa isminiz başkası tarafından çok öncesinden alınmış olabilir. İşte usernamecheck'in çıkış noktası da tamamen buna dayanıyor. Kullanıcı adını giriyorsunuz, Usernamecheck de sizin yerinize bu ismin hangi popüler sitelerde kullanılabilir olduğunu kontrol ediyor. İlerleyen günlerde yaratıcı gelir modelleriyle süslenebilecek bir fikir.

Bunların yanında daha bir çok yaratıcı araç daha var listemde ve bu liste büyümeye devam edecek. Mesela Dearadobe gibi Adobe müşterilerinin isteklerinin toplandığı bir havuz, Brandtags gibi yine kullanıcının karşısına çıkan rastgele bir marka hakkında aklına gelen etiketi yazmasıyla oluşturulan büyük etiket bulutu...

Bu liste dediğim gibi uzayıp gider. Belki basit düşünmeyi öğrenmek ve kullanıcı dostu siteler yaratmak için öncelikle basit bir şeyler deneyebilirsiniz.

Aklınıza gelen yaratıcı şeyleri bir değere dönüştürmek sizin elinizde!

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.