Sahibinden.com'un ilginç ilanları
E-Ticaret

Sahibinden.com'un ilginç ilanları

Sahibinden.com son zamanlarda entresan ve keyifli çalışmalar yapıyor ve bu sayede hem benim hem sosyal medyanın hem de birçok kullanıcının dikkatini çekiyor.

Hatırlarsanız Mayıs ayında şirket beta testleri için bir kampanya gerçekleştirmiş ve hata bildiren kullanıcılardan bir kişiye tatil hediye etmişti. O zamanlarda şirket yetkililerinden aldığım bilgiye göre bu kampanya oldukça değerli geri dönüşler yaratmıştı.

Bugün ise yine Sahibinden.com'un ilginç bir çalışması dikkatimi çekti.

Şirket "İlginç İlanlar" kategorisi ile Sahibinden.com üzerinde satılan en ilginç ürünleri ayrı bir kategoride toplamış.

Sahibinden.com yetkilileri ile yaptığım bir görüşmede bana servis üzerinde satılan çok çeşitli ve "ilginç" ürünlerden bahsetmişlerdi. Aslına bakarsanız bu konuda kendilerinden bilgi alana kadar hiçbir fikrim yoktu. Belki de o sohbetimiz kendilerine bu fikri vermiştir bilemiyorum ama "ilginç ilanlar" kategorisi şu anda Sahibinden.com üzerinde aktif olarak yer alıyor.

Birkaç örnek vermem gerekirse konuşan çiçek, şarjlı sinek öldürücü, full eğitimli maymun, yenilebilir meyve çiçekler, bilgisayar monitöründen akvaryum gibi birçok ilginç ürün bu kategori altında yerini almış durumda.

E-ticaret alanında satılan ürünlerin çeşitliliğini çok önemli görüyorum. Bu tür entresan ürünlerin online olarak satın alınabilmesi ve elbette kullanıcıların bunları online olarak satabileceğini bilmesi bence çeşitlilik için son derece önemlidir.

Diğer taraftan şirketlerin de kullanıcıya değer katan bu tür kampanyalarla gündemde yer almaları sosyal medyanın etkisinin anlaşılması adına değerlidir.

Merak edenler Sahibinden.com'un ilginç ilanlarına buradan ulaşabilirler.

Yorumlar (6)
 1. Barboss Barboss

  "Sahibinden.com yetkilileri ile yaptığım bir görüşmede bana servis üzerinde satılan çok çeşitli ve “ilginç” ürünlerden bahsetmişlerdi."... "Belki de o sohbetimiz kendilerine bu fikri vermiştir bilemiyorum"

  Yakında Arda'dan şunu okumak istiyorum; "Sergey ve Larry bana basit bir internet sitesi projelerini anlatmışlardı. Ben de büyük bir arama motoru geliştirmelerini önermiştim. Belki de bu fikirden bugünkü Google, Inc. doğdu."

  Hatta şu daha kısa ve öz bir anlatım olabilir; " Ben var ya ben. Ben olmasam internet olur muydu?"

 2. Ersin Koç Ersin Koç

  Benzer uygulamayı hemalhemsat.com da düzenliyordu. Sahi GG sponsorluğu sona ermiş :) büyük tesadüf olmuş.

 3. Serpil Yoruklu Serpil Yoruklu

  Şimdi, gittigidiyor.com 'un sponsorluğu bitti, sahibinden.com 'la ilgili geniş bir haber geldi derler :) Elbette daha önce bu konuda haber vardı ama zamanlaması açısından ilginç derler. Derlerse desinler :)

 4. Taci Yalçın Taci Yalçın

  Yarasa gübresinde koptum ben :)

  Gerçekten de güzel bir uygulama olmuş sahibinden.com için. İlerleyen günlerde daha da çeşitlendireceklerini düşünüyorum bu kategorileri.

 5. Arda bey webrazzi ziyaretçilerinin çoğu burayı seviyor ve size güveniyor.

  "-Muhtelif sebeplerden dolayı- sahibinden.com sitesinin reklamını yapıyorum ve size tavsiye ediyorum. tıklayın!..."

  deseniz yeterdi bu kadar uzatmanıza gerek yoktu :D

 6. Ali Erol Ali Erol

  Aydan Toprak Bile Sattıklarını Duymuştum..Daha Neler duyacağımızı Allah Bilir..