Sahibinden.com'dan hediyeli beta

Sahibinden.com'da yazılım ve tasarım tarafında çalışmaların olduğunu ve servisin beta.sahibinden.com adresinden yeni versiyonunun testlerini yaptığını 30 Ocak 2007'de yazmıştım. Görünen o ki çalışmalar artık ana hatları ortaya çıkartmış ve test süreci başlamış. Ancak test sürecinde Sahibinden.com Türkiye'de daha önce görmediğimiz bir model uygulamaya başlamış.

Web 2.0 girişimlerinin beta süreçlerinde kullanıcılarından gelen geri dönüşlerle hata ayıklaması yaptıklarını biliriz. Zaten amaç bu oluyor. Kullanıcılar Web 2.0 girişimlerinin tüm süreçlerinde olduğu gibi test sürecinde de ön planda olurlar ve çoğunlukla karşılık beklemeden destek sağlarlar.

Sahibinden.com bunu bir adım ileriye taşıyarak, destek yolunun sonuna bir de havuç yerleştirerek beta sürecinde kullanıcı katkısını artırmak için bir kampanya başlatmış.

Sahibinden.com'un beta sürecinde hata bulan kullanıcıların, hatayı şirkete bildirmeleri durumunda, en önemli hatayı bulan1 kişiye 1 hafta boyunca iki kişilik tatil hediye ediliyor. 25 Mayıs 2008 saat 18:00'e kadar geçerli olan kampanya ile ilgili detaylara buradan ulaşabilirsiniz.

Bir arkadaşımın uyarısı ile haberdar olduğum bu kampanyayı açıkcası oldukça entresan buldum. Hatta ülkemizde CrowdSourcing'in ilk uygulaması olduğunu bile düşünüyorum. Yazımın başında da belirttiğim gibi, benim bildiğim bu tarz başka bir uygulama olmadı. Bilen varsa lütfen paylaşsın.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.