OrtaKantin.com yenilendi ve yola devam ediyor
Yatırım

OrtaKantin.com yenilendi ve yola devam ediyor

Tüm dünyadaki Türk öğrencilerin ortak bir platformda iletişim kurabilmelerini amaçlayan OrtaKantin.com'da tasarım yenilenmesi ve devamında gelen bir seri gelişmeden haberdar oldum.

Expodea'nın girişimi olan ve 2005 yılından beri yayın yapan OrtaKantin.com yeni tasarımı ile daha kullanılabilir olmayı hedefliyor.

Facebook rüzgarının estiği dönemlerde trendi biraz düşen OrtaKantin.com devam eden süreçte popülaritesini artırarak büyümeyi sürdürmüş.

Özellikle son dönemlerde yayına aldıkları Kantin TV ile öğrencilerin çektikleri videoları kendi üniversite kanalları üzerinden paylaşmalarına olanak sağlayan servis, bu sayede bünyesine yeni bir model de dahil ederek güçlenmiş.

OrtaKantin.com ile ilgili aldığım bir diğer haber de şirketin bugünlerde özellikle üniversite çevresindeki outdoor alanlarda reklam kampanyalarına başlayacağı yönünde oldu. Şirketin devam eden yatırım alma görüşmeleri kapsamında bu tür bir kampanya sürecinin başlamasına çok şaşırmamak gerekiyor.

Türkiye'de üniversite öğrencileri arasındaki en popüler sosyal ağlardan biri olan OrtaKantin.com'un bu gelişimi ülkemizde sosyal alanda güzel işler yapan şirketlerin varlığını hissetmek adına benim açımdan oldukça önemli. Her ne kadar Expodea Almanya merkezli çalışıyor olsa da Türkiye pazarını etkiliyor olarak değerlendirmek gerekiyor.

OrtaKantin.com'u henüz incelemediyseniz geçmişteki Webrazzi yazılarını inceleyebilir ya da direkt siteyi ziyaret edebilirsiniz.

Yorumlar (6)
 1. Taci Yalçın Taci Yalçın

  @yusu

  Evet benim de aklıma gelmişti ama belki o amaçla yapılmamıştır. Bilemeyiz. O amaçla yapıldıysa hoş değil bence. Tesadüfse kalsın zaten öyle :)

 2. Taci Yalçın Taci Yalçın

  Aslında bu yazı çok güzel tesadüf oldu. Webrazzi'nin arşivden ilk aylardaki yazılarını incelerken tekrar hatırlattı OrtaKantin kendini bana. Girip tekrar inceledim ve güzel bir gelişme kaydettiğini gördüm o günlerden beri. Ama şahsım adına bir türlü ısınamadığımdan, hiç üye olmadım. Belki de fikir olarak bana pek çekici gelmemesinden kaynaklı olabilir. Ama tam geçmiş yazıyı okurken güncel bir yazı girilmesi de hoş oldu hani :)

 3. zıpçıktı olmak istemem ama o logo sanki biraz technorati mi kokuyor ne? ilk gördüğümde o aklıma geldi çünkü.

 4. Vadi Efe Vadi Efe

  Arda teşekkürler, eline sağlık.

  Technorati eleştirisi geleceğini tahmin etmiştim :) evet logonun sembol kısmı technorati'yi andırıyor, kantin'in renginin yeşil olması da bu durumu katmerliyor. yeşil, sitenin kuruluşundan beri kullandığımız renktir.

  biz bu logoyu tasarlattırırken aklımızda sitede dönen muhabbetleri ve dinamizmi simgeleyen ve eski logomuza göre daha modern görünen bir tasarım yaptırmak vardı. bunu da konuşma balonunun ve yeni yazı tipinin çok iyi başardığını düşünüyorum.

  eski logomuzda ok işareti kullanıyorduk, sanırım logosunda ok işareti kullanan site sayısı konuşma balonu kullananlardan kat kat fazladır. bu yüzden bir ilerleme kaydetmiş sayılabiliriz özgünlük konusunda:)

  teşekkürler

 5. H.savaş H.savaş

  Volkan ve Şekip çok iyi iş çıkarıyorsunuz, tebrikler ;)

 6. Taci Yalçın Taci Yalçın

  Ben yorumu yazarken Vadi'nin yorumu onaylanmamıştı daha. Şimdi ikisi birden onaylanınca kötü oldu :)