FriendFeed'in yeni tasarımı yayında

Son zamanların en popüler sosyal paylaşım servisi (ya da sosyal medya diyebiliriz) FriendFeed beta olarak testlerini sürdürdüğü yeni tasarım ve özelliklerini biraz önce devreye aldı.

26 Ağustos'da servisin yeni tasarımı denemeye açtığını paylaşmamızın üzerinden geçen yaklaşık bir ay sonunda, arkadaş gruplama, yeni navigasyon ve özellikleriyle devreye alınan bu sürüm ana hatlarıyla kullanıcıların yaşadığı içerik kirliliğini filtrelemek ve bundan sonra gelecek özellikler için arayüz sağlamak için tasarlanmış gibi gözüküyor.

Büyüme trendini artarak sürdüren ve hayatını bir aşamadan sonra Google tarafından satın alınarak devam ettireceği dedikoduları yapılan FriendFeed'in şu an için FFholic ile takip edilen 119.190 aktif ve dışa açık kullanıcısı bulunuyor.

Alexa'ya göre trafiğinin %8.2'sini Türk kullanıcıların yarattığı servisin, FFholic'e göre ise en yüksek 6. popülasyonunu Türk kullanıcılar oluşturuyor.

Tekrar yeni FriendFeed tasarımına dönecek olursam, şahsen eski arayüzleri kullanım olarak daha rahat buluyordum, ancak zaman içinde buna da alışacağımı tahmin ediyorum. Zaten bu artık bir seçim olmadığına göre alışmaktan başka çare de yok.

Eğer henüz FriendFeed kullanmıyorsanız yakın zamanda denemenizi öneriyorum. Ayrıca, 2008 yılında yarattığı gündemi 2009 yılında fazlasıyla sürdüreceğini tahmin ettiğim popüler servisin yavaş yavaş pazarlama ve PR ajansları tarafından da dikkate alınması gerektiğini hatta alındığını düşünüyorum. Web operasyonları için yaratabildiği kamuoyu konusunda Google kadar başarılı olduğunu birebir tecrübe ettiğim FriendFeed'e ne kadar erken adapte olunursa o kadar değerli olacaktır.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.