FriendFeed’in yeni tasarımı yayında
Arama
Yenilikler

FriendFeed’in yeni tasarımı yayında

Son zamanların en popüler sosyal paylaşım servisi (ya da sosyal medya diyebiliriz) FriendFeed beta olarak testlerini sürdürdüğü yeni tasarım ve özelliklerini biraz önce devreye aldı.

26 Ağustos‘da servisin yeni tasarımı denemeye açtığını paylaşmamızın üzerinden geçen yaklaşık bir ay sonunda, arkadaş gruplama, yeni navigasyon ve özellikleriyle devreye alınan bu sürüm ana hatlarıyla kullanıcıların yaşadığı içerik kirliliğini filtrelemek ve bundan sonra gelecek özellikler için arayüz sağlamak için tasarlanmış gibi gözüküyor.

Büyüme trendini artarak sürdüren ve hayatını bir aşamadan sonra Google tarafından satın alınarak devam ettireceği dedikoduları yapılan FriendFeed‘in şu an için FFholic ile takip edilen 119.190 aktif ve dışa açık kullanıcısı bulunuyor.

Alexa‘ya göre trafiğinin %8.2‘sini Türk kullanıcıların yarattığı servisin, FFholic‘e göre ise en yüksek 6. popülasyonunu Türk kullanıcılar oluşturuyor.

Tekrar yeni FriendFeed tasarımına dönecek olursam, şahsen eski arayüzleri kullanım olarak daha rahat buluyordum, ancak zaman içinde buna da alışacağımı tahmin ediyorum. Zaten bu artık bir seçim olmadığına göre alışmaktan başka çare de yok.

Eğer henüz FriendFeed kullanmıyorsanız yakın zamanda denemenizi öneriyorum. Ayrıca, 2008 yılında yarattığı gündemi 2009 yılında fazlasıyla sürdüreceğini tahmin ettiğim popüler servisin yavaş yavaş pazarlama ve PR ajansları tarafından da dikkate alınması gerektiğini hatta alındığını düşünüyorum. Web operasyonları için yaratabildiği kamuoyu konusunda Google kadar başarılı olduğunu birebir tecrübe ettiğim FriendFeed‘e ne kadar erken adapte olunursa o kadar değerli olacaktır.

Yorumları GösterYorumlar Gizle (9)
 1. Taci Yalçın dedi ki:

  Eskiye oranla çok fazla değişiklik olmadığını görüyorum. Birz görsellik ve kullanım kolaylığı sağlanmış. Güzel de olmuş. Yani ”Eski tasarıma dönmek isteyen birkaç milyon insan” bulunamayabilir 🙂

 2. Önder EREN dedi ki:

  Beta sürümden finale geçilmesi mecburen herkesi alışmak zorunda bırakacak. Daha etkin bir yapısı var bence.

 3. Sabri Onur Tüzün dedi ki:

  Flickr gibi çok sade ve kolay anlaşılır bir yapısı var. Bence de güzel olmuş…

 4. Kemal dedi ki:

  Bence de oldukça güzel ve kullanışlı. Korsan temalı yeni logosu da ayrıca güzel olmuş.

 5. Ataol Karaer dedi ki:

  En cok yeni logosu guzel. Minimale yakin tasarimi elegant olmus. FriendFeed’in zaten kullanisli ve olan yapisi bence arti deger kazanmis bu surum ile. Venture Capital’in destekledigi her proje gibi sanirim buda kisa zamanda buyuk atilim gerceklestirecek.

 6. Tuncay Tuncer dedi ki:

  kullanıcının alışkın olduğu sol menü, ve alt sayfalardaki bir kaç güzel yenilikle daha da güzel ve kullanışlı bir hal almış.. Gerçekten çok güzel bir proje…

 7. Anıl Eren dedi ki:

  Yeni hali çok hoşuma gitti, ayrıca logo dikkatimi çekti; “frrriendfeed”

 8. sürekli izleyici dedi ki:

  Şu friendfeed de olmasa bu Webrazzi ne yazacak çok merak ediyorum.

 9. Devrim Demirel dedi ki:

  Sevgili Arda artık her friendfeed haberinde ffholic haberi de olacak mı 😀

Bir Yorum Yazın