Doğan'ın yeni projesi VideoTurk.com

Henüz herhangi bir mecrada lansmanı yapılmasada bugün öğrendiğim kadarıyla Doğan Grubu'nun daha doğrusu DTV'nin video alanındaki girişimi VideoTurk.com yayına girdi.

Doğan Grubu televizyonlarının yanında ATV, TRT gibi kanalların da yayınlarının yer aldığı VideoTurk.com'da kullanıcılar tarafından gönderilmiş videolar da yer alıyor.

Şu an için sistemde diğer video sitelerindeki türden grup ya da benzeri ek özellikler bulunmuyor. Sadece video kategorileri ve video gönderme özelliği yer alıyor.

YouTube'un hakkındaki erişim yasağının kaldırıldığının söylendiği ve birkaç güne kadar tekrar Türkiye'den ulaşılabileceğinin haberlerinin gezdiği şu günlerde VideoTurk.com pazardaki rekabetten nasıl sıyrılacak açıkcası merak ediyorum.

Bu konudaki tahminim Doğan Grubu'nun bugüne kadar kendisine ait televizyon programlarının yayınını yapan sitelere karşı uygulamadığı yaptırımı uygulamaya başlayacağı yönünde. Bu sayede VideoTurk.com üzerinden yayınlanacak olan Doğan Grubu televizyonlarının programları ve özellikle diziler kullanıcılar için tercih sebebi yaratacaktır. Elbette bunlar sadece tahmin ancak şunu da belirtmeliyim ki, böyle bir yöntemin uygulanması durumunda çok başarılı olunabileceğini sanmıyorum.

Bu arada VideoTurk.com şirketin bu dönemlerde yayına alacağı tek projesi olmayacak. Video'nun yanında şirketin müzik, sosyal ağ ve oyun alanlarında da girişimleri olacağını biliyorum. Hatta bugün birkaç İK gazetesinde yarım sayfa çıkan ve şirketi belirtilmemiş olan bir iş ilanının söz konusu girişimler için verilmiş olduğunu da söylemek isterim.

Şu anda yayında olan VideoTurk.com'un gelişimini ve şirketin diğer girişimlerini takip ediyor olacağız.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.