İş ağı Pronected beta yayına başladı

Mayıs ayında kısaca bahsettiğimiz Pronected.com yeni bir iş ağı (business network) olarak bugün itibariyle yayına girdi.

Pronected şu an için sadece Türkçe olarak yayın yapıyor ancak öğrendiğim kadarıyla şirketin global vizyonu çerçevesinde İngilizce dil seçeneği de ilerleyen dönemlerde devreye alınacakmış.

Henüz yayına girmediği dönemlerde incelediğim ve girişimcisi ile tanıştığım Pronected'ın bir yatırımcı ile yola çıkmasına, sonrasında yatırımcısı ile yollarını ayırmasına ve yeni yatırımcı arayışlarına şahit oldum.

Görüşmeleri sonunda herhangi bir yatırımcıyla çalışmadan kendi kaynaklarıyla yoluna devam kararı alan Pronected, bu süre içinde eksiklerini büyük ölçüde gidermiiş ve bugün aldığım bilgi ile beta olarak yayına alınmış.

Türkiye'de projeniz %70 hazırken bile erken aşama yatırım alamayabileceğinizin en güzel örneği olan Pronected'ın bu süreçte yaşadıklarını şirketin kurucusu Hakan Kadir Erdemir birgün anlatırsa eminim faydalı olacaktır.

Servisin ana yapısına kısaca bakarsak. Standart ağ özelliklerinin yanında grup ve dosya paylaşım seçenekleri sunan Pronected'in kolay kullanımı ve temiz tasarımını beğendiğimi söyleyebilirim.

Şu an için Türkiye pazarında büyük ilgi gören LinkedIn ve XING gibi rakiplerinin karşısında nasıl konumlanır ve başarıyı yakalar takip edeceğiz, ancak servis olarak kullanıcı yoğunluğunu yakalabilirse değer yaratabilir düşüncesindeyim.

Türkiye'de iş ağı anlamında hâlâ bir potansiyelin olduğunu söyleyen sayılı kişilerden birisi olduğum için, bu alana giren ürünlere dikkat edilmesi gerektiğini düşünüyorum. Bu sebeple hem şu anda paylaştığım Pronected.com hem de Mayıs ayında yayına giren Profesyo.net'in takip edilmesi ve şans verilmesi gereken ürünler olduğuna inanıyorum.

Pronected'ı denemek isterseniz şu anda açık beta'da olan servise buradan ulaşabilir ve kayıt yaptırabilirsiniz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.