Microsoft Yahoo!'dan vazgeçmediğini resmen açıkladı!
Genel

Microsoft Yahoo!'dan vazgeçmediğini resmen açıkladı!

Microsoft'un yılan hikayesine dönen Yahoo! satın alması ile ilgili bugün Microsoft tarafından resmi bir açıklama yayınlandı. Yapılan basın açıklamasında Yahoo!'nun yeni yönetim kurulunun belirlenmesi ile tekrar görüşmelere başlanabileceği bildiriliyor. Basın açıklamasında Microsoft'un Yahoo!'nun sadece arama özelliğini ya da şirketin tamamını satın alabileceği de belirtilmiş.

Yahoo!'nun Google ile Haziran ayında yaptığı arama ve reklam anlaşmasının da beklenildiği gibi Microsoft'u çok rahatsız etmediği açıklamadan anlaşılabiliyor.

Kişisel görüşüm bu iş bitti denildiği günde nasılsa hâlâ aynı. Microsoft ile Yahoo! arasında eninde sonunda Google'ı kızdıracak bir anlaşma gerçekleşecek ve internet pazarında bazı taşlar yerinden oynayacak.

Bence 2008'in en önemli internet haberi için hazırlıklı olmakta fayda var.

Yorumlar (9)
 1. Gruggeo Gruggeo

  Yahoo bence satmak zorunda artık. Çünkü çok iyi para veriyor Microsoft, Yahoo'ya bu parayı verebilecek olan çıkmaz diye düşünüyorum. Yahoo'nun satmamasının tek nedeni olabilir, o da Microsoft'tan daha büyük olmayı hedefliyor olmaları. Lakin Google olmasaydı bu mümkün olabilirdi. Google'la benzer işlevleri olan Yahoo'nun satmaktan başka çaresi yok artık. Aksi halde Google büyüdükçe Yahoo'nun gün geçtikçe değeri azalacak.

 2. M. Hakan Deryal M. Hakan Deryal

  Gerçekten de yılan hikayesi.

  Microsoft'un durumunu incelediğim de, internet alanında var olabilmek ve google gibi devlerle rekabet edebilmek için sürekli bir arayış içinde. İnternet gibi dev bir pastadan büyük bir pay kapmaya çalışıyor haliyle. Özgür yazılımın giderek popülerleşmesi, linux ve firefox'un microsoft'dan hali hazırda kaptığı pazar payı ve bu payın giderek büyümesi, bu durumun temel nedenlerinden olsa gerek. Çeşitli projeler ile adı geçiyor, satın aldığı projeler var.

  Arama motoru alanında ise live search'in google ile baş edemediği ortada.

  Olası bir satın alma durumunda, taşlar oynayacak evet, hem de büyük taşlar. Bununla birlikte Microsoft'un el attığı projelerin kuruduğu gibi bir kanı var bende nedense, bilemiyorum.

  İzleyelim ve görelim.

 3. valla iki tarafta kafayı sıyırmış bence. biri bir kamyon paraya hayır diyor. diğeride keçi gibi inatçı

 4. Yuce Zerey Yuce Zerey

  Bence bu iş eninde sonunda bitecek ve Microsoft Yahoo yu alacak.

 5. Barış Barış

  belki de microsoft yahoo'yu alırsa onu da kendine benzetir ve geleceğini karartır. bu sayede Google da alır başını yürür. FF ile uyumsuz bir yahoo düşünebiliyor musunuz? ben az çok hayal edebiliyorum.

 6. Fatihturan Fatihturan

  Bu satın alma olayı da yılan hikayesine döndü.

 7. Microsoft'u pek sevmem ancak satın almadaki ısrarları hosuma gitti, ne olursa olsun red yemesine rağmen üstüne gitmesi prestij sağlar.

  Bence Microsoft satın almaktan vazgeçmediğini belirterek kendi adına iyi halme yaptı.

  Yahoo satarmı onu zaman gösterecek tabiki..