Türk hacker'lardan ICANN bombası

Önce 17 Haziran'da register.com üstünde kayıtlı olan Photobucket'in DNS'ini farklı sitelere yönlendiren 'Netdevilz' isimli Türk hacker gurubu şimdi de Internet Tahsisli Adlar ve Sayılar Kurumu yani .com, .net, .org ve diğer tüm 18 alan adı uzantısının koordinasyonunu sağlayan kurumu (kar amacı gütmeyen) ICANNhack'lemiş.

Seçilen gün 26 Haziran'ın da bir özelliği var. Yeni yayınlanacak olan yeni nesil .istanbul, .bank, .webrazzi gibi tıpkı .com ve .net gibi olan gTLD (generic top-level domain)'lerin tartışılması için 130 kişinin bir araya geldiği toplantıdan hemen sonra siteye giren kullanıcılar şu yazıyla karşılaşmışlar.

"You think that you control the domains but you don't! Everybody knows wrong. We control the domains including ICANN! Don't you believe us? haha : ) (Lovable Turkish hackers group)"

"Siz domain'leri kontrol ettiğinizi düşünüyorsunuz fakat etmiyorsunuz. Herkes bunu yanlış biliyor. ICANN dahil tüm domain'leri biz kontrol ediyoruz. Bize inanmıyor musunuz? haha : ) (Sevimli Türk hacker gurubu)"

DNS yönlendirmelerindeki değişikliklerin 24-72 saat arasında sürdüğünü düşünürsek 20-30 dakika arasında müdahale ediliyor olsa da tam bir kaosa sebep olduğu kesin.

Açıklama: Yeni nesil gTLD'ler toplantıdan sonra kabul edildi. Prosedür hakkında henüz net bir bilgilendirme yapılmadı.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.