Vodafone 3G iPhone için ön talepleri toplamaya hazırlanıyor

iPhone3GApple‘ın 2 kat daha hızlı, ve ilk versiyonun yarısı fiyatındaki, 3G özelliklerine sahip yeni iPhone‘un lansmanını yaptığı bugün, ben de size başka yerde yayınlanmamış tamamen Webrazzi’ye özel bir haber vereyim.

Öncelikle şu yarı fiyatı konusuna açıklık getireyim. Apple’ın AT&T ile yeni ürün için de yaptığı anlaşma uyarınca, Amerika’ya özel satış hakkı yine bu firmada olacak. Yeni iPhone’un satış fiyatı ise müşterilerle yapılacak 2 yıllık kontratla $199 olacak.

VodafoneVodafone‘un Apple ile yaptığı anlaşma ile iPhone’u Türkiye’ye getireceğini buradaki yazımda paylaşmıştım. Bu konuda yazımın başında da belirttiğim gibi tamamen Webrazzi‘ye özel bazı bilgileri aldım.

Öncelikle bugün Vodafone web sitesi üzerinden şirket iPhone’un yeni versiyonu için ön talepleri toplamaya başlayacak. Ön talepleri toplarken bir de sürprizleri olacak. Ancak bu sürprizin detaylarını alamadık, tek bildiğimiz sürprizi önümüzdeki hafta açıklayacakları.

Herkesin merak ettiğini tahmin ettiğim yeni iPhone’un Türkiye satış fiyatı ilgili de henüz bir açıklama yapılmıyor. Bunun sebebi ise lansmanla birlikte Vodafone kullanıcılarına sağlanacak olan cazip paket seçenekleri olacakmış.

Amerika’da yeni iPhone’un piyasaya 11 Temmuz‘da sürüleceğini göz önüne alırsak bir önceki yazımda da belirttiğim gibi Türkiye pazarına da bu dönemlerde ya da biraz daha sonra sunulması olasıdır.

Ben bu yazıyı yazdığım saatlerde henüz Vodafone.com.tr üzerinde böyle bir talep toplama başlamamıştı, ancak bugün içinde bunun başlayacağını bildiğim için takip etmenizi öneririm.

GÜNCELLEME 1: Vodafone’dan Webrazzi’ye gelen açıklama ile Apple tarafından beklenen bir onay sebebiyle ön taleplerin alımına bugün başlanamadığı bildirildi.

GÜNCELLEME 2: Ön talep formu yayına alınmış.

Yorumlar (14)

 1. Vodafone güzel bir 3g hizmeti vericekse ve iPhone2 Türkiye’de aşırı uçuk bir fiyata satılmayacaksa ? Almamak için hiçbir sebep yok …

  Cevapla
 2. WhyPhone almadan once bir kez daha dusunun derim.

  Bu arada Apple sizce eski WhyPhone’unu goturene 2 adet yeni WhyPhone verecek mi?

  Cevapla
 3. Selamlar,

  Bu arada artık Amerikadan da 199$’a iPhone getirtemeyeceğiz. Çünkü artık aktivasyon Apple ve AT&T Store’larda yapılacakmış. Yani önce 2 yıllık kontratı imzalayacaksınız ayda 30$’lık tarifeye abone olduğunuzu kabul eden. Ondan sonra cihazı verecekler. Bu da demektir ki artık herkes iPhone’un Türkiye’deki resmen satışını bekleyecek.

  Kaynak:

  http://www.appleiphoneschool.com/2008/06/09/199-too-good-to-be-true/
  http://www.boygeniusreport.com/2008/06/09/iphone-3g-the-details-you-never-wanted-to-know/

  Cevapla
 4. Ersin ÇAKAR |

  Merhaba ,

  Iphone 3g modeli GPS ve 3G özellikleriyle öne çııyor.Kısa vadede ülkemizde 3G nin çok büyük bir avantaj olmayacağı düşüncesindeyim , ama GPS trend olup çoktan yol almaya başladı.Apple bence bu model lansmanını bir anlamda Iphone u tüm dünyada satmaya başlayacağız demek için yaptı.

  “2 kat hızlı,2 kat ucuz” mottosu ile çıkan Iphone 3G elbette ilk iphone dan daha ucuz gibi ilk izlenim verebilir fakat eminim ki yapılacak zorunlu sözleşmeler en büyük avantajı GSM operatörlerine sağlayacaktır.

  Ülkemizde de kendi eşdeğeri modelleri ( N95 ayarı diyebilirim ) ile rekabet piyasasına uygun bir fiyatlandırma politikasına girmesini bekliyorum.

  Cevapla
 5. Herkes her yerden bağlı olacak. E güzel, hatta süper… Meğer ki, şu 3G ihalesini artık yapılsın ve 3g iphone’in payandası olsun. 🙂

  Cevapla
 6. Turkcell almamış mıydı o lisansı?

  Cevapla
 7. http://www.vodafone.com.tr/iPhone/iphone.detay.php

  ehaha sanirim beklenen aciklama buydu. koskoca vodafone’a bak sen. blackberry ile karistirmis biraz arkadaslar. basindan anlasildi baya fiyasko donecek bu iste.

  Cevapla
 8. Evet, yukarıdaki yorumdaki gibi iphohe’in tanıtıltıgı sayfadaki kullanım klavuzu, özellikler slitesi metinleri vs. heer şey bir blackberry için.

  VODAFONE’dakiler istedikleri kadar kulaklarını tersten göstersinler fiyatla ilgili aptalca bir şey yapmazsalarkendileri için dönüm noktası olacak.

  TURKCELL’de boş durmaz da birkaç bin dolara iş telefonu diye sattıkları eski model şeylerin yerine adam gibi bir şeyleri satarlar. Ben, Turkcell’i her zaman tam olarak kurtulanmayan böyle alkol bağımlılığı gibi bir şey olarak görmüşümdür. Fiyat yüksek dersin, küçük bir kampanya yapar, tam gideceksindir, yeni servis koyar. Zeki, ama sıkıcı taktikler. Yılan hikayesi gibi. Bakalım, şimdi ne olacak?

  Cevapla
 9. Vodafone iPhone sayfasını yayına almış. Ön başvuru formu doldurtuyorlar. Sürprizler olacakmış.

  http://www.vodafone.com.tr/iPhone/iphone.home.php

  Cevapla
 10. Selamlar,

  Turkcell’in CEO’su Süreyya Bey Turkcell’deki iPhone kullanıcı sayısını 20.000 olarak açıklamış. Aşağıdaki video’nun 7.dakikasından itibaren iPhone ile ilgili açıklama yapıyor:

  http://shiftdelete.net/site/200806164476/Turkiye-nin-3G-Sinavi.html

  Cevapla
 11. arkadslar amerikadan alınan cihazları tr bir ücret vermeden kayıt ettirdikten sonra kullanabiliyormuyuz?

  Cevapla

Bir Cevap Yazın