Sanal toplantı platformu Perculus, deneme davetiyesi ve SEO eğitimi
Araçlar

Sanal toplantı platformu Perculus, deneme davetiyesi ve SEO eğitimi

Uzaktan eğitim sistemleri üzerine çalışan Advancity tarafından geliştirilen Perculus isimli servis, kişi ve kurumlara internet üzerinden eğitim, toplantı, seminer gerçekleştirmelerine imkan sağlıyor.

Perculus üzerinden gerçekleştirilen bu tür aktiviterler video ve ses destekli olarak yapılabiliyor. Toplantı yöneticisi, eğitmen ya da seminer gerçekleştiren kişinin sunum yapabilmesi, katılımcılarla masaüstünü paylaşması, web sitesi göstermesi, beyaz tahta uygulaması kullanması hatta anket düzenlemesi gibi özellikler de sisteme dahil edilmiş.

Bilgisayarınıza hiçbir program kurulmasına gerek kalmadan tamamen Flash destekli çalışan sistem global rakiplerine karşı geçtiğimiz günlerde sahaya çıkmış. Şu an için Perculus'u ücretsiz denemek isteyenlere şirket davet kodu ile 15 günlük deneme hesabı sağlıyor.

Advancity tarafından Webrazzi okuyucularına özel sunulan imkanla Perculus'u denemek isterseniz kayıt ekranında davet kodunuz yazan alana "webrazzi" yazmanız yeterli olacaktır. Davet kodu 100 kişilik kontenjana sahiptir.

Perculus

Şirketin Webrazzi'ye sunduğu bu imkanın yanında bir de yine tanıtım amacıyla 12 Haziran 2008 tarihinde gerçekleştireceği "SEO Eğitimi" bulunmaktadır. SEO eğitimleri üzerine hizmet veren Hiberka tarafından sunulacak olan eğitim Perculus üzerinden online olarak gerçekleştirilecektir. Bize özel sağlanan 20 kişilik kontenjandan yararlanıp "SEO Eğitimi" almak isteyen okuyucularımız satis (at) advancity.net adresine eğitime katılmak istediklerine dair mesajlarını gönderebilirler. Şirket başvuruları değerlendirerek ilgililere geri dönüş yapacaktır.

ARGE anlamında yoğun emek isteyen ve kendilerinden öğrendiğim kadarıyla uzun süredir üzerinde çalışan Perculus'un değerli bir girişim olduğunu ve eğer teknoloji olarak kendisini ispatlarsa global alanlarda da her ne kadar güçlü rakipleri olsa da başarılı olabileceğini düşünüyorum.

Hem deneme üyeliği için davet kodu olan "webrazzi"'yi hem de "SEO Eğitimi" için olan kontenjanımızı hatırlatarak Perculus'u incelemenizi tavsiye ederim.

Yorumlar (7)
 1. Çağan Şentürk Çağan Şentürk

  Biraz önce Perculus'u biraz olsun denedim.

  Emeği geçen herkesi tebrik etmek istedim.

  Başarılar dilerim.

  Cagan

 2. Oğuz Serdar Oğuz Serdar

  Gayet yerinde ve başarılı olacağını düşündüğüm bir uygulama. Türkiye'de bir ihtiyaç sonuçta.

  Benzeri yabancı girişimlerden olduğunu biliyoruz, Perculus onlardan farklı ne sunuyor bunu da belirtseydiniz daha iyi olurdu Arda Bey.

 3. Yücel Eroğlu Yücel Eroğlu

  Teşekkürler yazı için, Türkiye'de Franchising gün geçtikçe gelişiyor ve bayilik dağıtan firmalar için de çok yararlı olacağını düşünüyorum.

 4. Zafer Gürel Zafer Gürel

  Merhaba,

  Ben Advancity'den Zafer. Bir seneyi aşkındır yaptığımız geliştirme çalışmaları meyvesini verdi ve Perculus v1'i ortaya çıkardık.

  Perculus'u geliştirmeye başlarken amacımız kullanımı kolay, çok fazla özellikle boğulmamış bir sanal toplantı platformu geliştirmekti. Önem verdiğimiz noktalar şöyleydi:

  - Basitlik

  - Geliştirilebilir ve ölçeklenebilir bir yapı

  - Kullanıcının yazılım kurmasına gerek olmaması (Flash'ın defakto standart olduğunu kabul ediyoruz :) )

  Bir sanal toplantı yazılımında olması gereken özellikler http://www.perculus.com/web/teknoloji.html) Perculus'ta bulunmakta. Perculus'u bizce diğerlerinden ayıran özellikler ise aşağıdaki gibi:

  - Hem kiralama hem de satın alma opsiyonu mevcut. Yazılımı kiralayarak donanım yatırımı yapmaya ve mevcut BT altyapısında değişiklik yapmadan sistemi kullanmak mümkün.

  - Arayüz ve yazılım dokümantasyonu Türkçe. Çoğu yazılım İngilizce arayüze sahip.

  - Geliştirme ekibi ile teknik destek ekibi aynı ofisi paylaşıyor. Çıkan sorunlara yurt dışındaki yazılım geliştirme ekipleri tarafından çare aranmıyor.

  - Kurumsal ortamlarda kullanım için entegrasyon olanakları mevcut (Web servislerden oluşan bir uygulama arabirimi ve Active directory entegrasyonu özelliği mevcut)

  - Yazılımın geliştiricisi olarak kaynak kodları bizde, bu sayede yazılımda değişiklikler yaparak farklı projeler için farklı çözümler üretmemiz mümkün. Bu platformu kullanarak kar paylaşımlı farklı proje tekliflerine de açık olduğumuzu belirtmek isterim.

  Şu anda tamamiyle kulaklarımızı ve gözlerimizi açmış bulunmaktayız. Sizlerden gelecek hiçbir geri beslemeyi kaçırmak istemiyoruz. Amacımız Perculus'un global pazarda başarılı olmasını sağlamak. Tamamiyle Türk mühendisleri tarafından Türkiye'de üretilmiş bir ürün ve rakipleri karşısında daha iyi olması için sizlerin desteğine ihtiyacımız var.

  Zafer

  Advancity

 5. Abdullah Abdullah

  Belki konuyu hortlatmış olacağım ama Hiberka.com'un vermiş olacağı seo eğitiminden pek bir verim alınabileceğini düşünmüyorum.Gerçi 2 sene öncenin konusu ama geride bırakılan 2 senede gerçekten ücretsiz güzel bilgi veren platformlar hazırlandı.

 6. Seo Nokta Seo Nokta

  Perculus programı hala güzel geliştiriliyor, bizde faydalanıyoruz.

 7. Nurullah Nurullah

  bu yazılımı kullanmak için bir kurum veya firma olması şart mı? özel kişiler satın alamaz mı ? ben öğretmenim mesela bundan faydalanamaz mıyım ? bilgi verir misiniz teşekkurler