Yahoo!'dan teşekkür ve bir mesaj!
Genel

Yahoo!'dan teşekkür ve bir mesaj!

Nisan ayında Webrazzi üzerinden Yahoo!'nun Türkiye operasyonu için açık olan Community Manager pozisyonu ile ilgili bir yazı yayınlamıştım. Yazının içinde Yahoo! yetkilisi tarafından ilgili adaylara bir mesaj da yer alıyordu.

Yazının ve pozisyonun Webrazzi'de yayınlanmasını takiben Yahoo! Türkiye Community Manager'ını bulmuş ve Volkan Biçer söz konusu göreve getirilmiş.

Volkan Biçer'le geçtiğimiz günlerde hem tanışmak, hem sohbet, hem de kendisini kutlamak için görüştüğümde bana ilanı Webrazzi üzerinden okuduğunu ve başvuru yaptığını söyledi. Şimdi ise görevine başladı. Neden yalan söyleyeyim, hem Volkan Biçer hem de Yahoo! için yararlı olmamıza sevindim.

Ancak konu bu kadarla bitmiyor. Görüşme ile aynı sıralarda bu sefer Yahoo!'dan bir teşekkür e-postası aldım. Mesaj içeriğinde teşekkürün yanında bir de rica bulunuyordu. Webrazzi'deki yazıdan ve Webrazzi Kariyer'de yayınlanan ilandan sonra önemli sayıda başvuru almışlar ancak başvurular gelmeye devam ediyormuş. Pozisyon dolduktan sonra halen gelmekte olan başvurulara sürekli geri dönüş yapmaları mümkün olmadığı için benden Webrazzi'de aşağıdaki mesajı yayınlamamı ve tek seferde tüm ilgililere bu fırsatla teşekkür etmek istediklerini söylediler.

Yahoo!'nun Webrazzi üzerinden üzerinden mesaj vermeye artık alıştığını göz önüne alarak bu mesajlarını da sizlerle paylaşmak istiyorum. :)

"Hi all, I guess Webrazzi is a really hot place for those who love Yahoo! :-) Thanks to Webrazzi, within a short period Yahoo! has found its Community Manager Turkey -- Volkan Bicer will be helping Turkish consumers to learn about the many exciting products and services that Yahoo! offers and will offer in the future.

We regret that we are not able to reply to every candidate who sent his/her CV, but we'd like to THANK YOU ALL for demonstrating such passion for Yahoo!. Meanwhile, if you have any suggestions, comments, ideas about any Yahoo! product, just drop Volkan an email - we are listening!"

Kısacası Yahoo! Türkiye Community Manager'ı belli olmuş, operasyon da aynı şekilde başlamış durumda. Ayrıca söz konusu pozisyon da dolmuştur, o yüzden başvuru yapmayı ilgili arkadaşlarımız artık durdurabilirler. Umarım bu yazım dikkate alınır yoksa Yahoo!'nun Webrazzi'den çekeceği var. ;)

Yorumlar (11)
 1. Ben de yazdıktan sonra farkettim olduğunu ama dediğiniz gibi hiç belli olmuyor. Yoksa biz mi sazanız fazlasıyla :)

 2. Volkan Bey tebrikler, YPN'i bir an önce Türkiyeye getirmenizi bekliyoruz :)

 3. Serkan Bey zaten o tip bir bilgi ilanın tepesinde mevcut :) Ama sanırım pek farkedilir boyutlarda değil.

 4. Gökçe Tetik Gökçe Tetik

  Volkan Biçer i gönülden tebrik ediyoruz :D

 5. Volkan Bey'e tebrikler ve başarılar. Arda Bey size de başarılar, sorumluluklarınız gittikçe artıyor.

  Ayrıca söz konusu pozisyon da dolmuştur, o yüzden başvuru yapmayı ilgili arkadaşlarımız artık durdurabilirler. Umarım bu yazım dikkate alınır yoksa Yahoo!‘nun Webrazzi‘den çekeceği var. ;)

  Mevcut pozisyon dolduğunda güncel iş ilanlarının ilgili sayfasında bu pozisyon dolmuştur gibi bi' bilgi girilemez mi?

 6. Şekip Can Gökalp Şekip Can Gökalp

  Ben de tebrik ederim Volkan Biçer Beyi. =) Kolay gelsin.

 7. Atalay Kazancı Atalay Kazancı

  Tebrikler Volkan Biçer :)

  Göster bakalım Türk'ün enerjisini :)

 8. Arda Ö. Arda Ö.

  Birisinin siteniz aracılığıyla iş sahibi olmasına vesile olmak güzel bir davranış ve mutlu bir his olmalı.

  Volkan Biçer Bey'in yeni işi hayırlı olsun.Başarılar diliyorum.

 9. Senem Ozturk Senem Ozturk

  Ben de Volkan Bicer Bey'e tebriklerimi iletiyorum ve yolunun acik olmasini diliyorum.

 10. Volkan Bey'i tebrik ediyorum. Umarım bu süreçten sonra, Yahoo! Türkiye'de güzel şeyler gerçekleştirerek Türk Internet kullanıcılarına daha etkili hizmet vermeye başlar.

 11. Erhan Erdogan Erhan Erdogan

  Volkan Biçer Yahoo'dan çok fazla çalışıyor bugünlerde ; ) İngiltere'deki eğitimden sonra buradaki trafiği de sürüyor. Kendisine ve dolayısıyla operasyon için başarılar diliyorum. Tebrikler tekrar! ; ) Hepimiz, ülkemiz için en iyisi olsun! ----> special note: Webrazzi is ready for other positions ; )